Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 25. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 25. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Z informacji z ubiegłego tygodnia warto wspomnieć wynikach testów jednowątkowych, w których Intel Core i9-12900K Alder Lake przebija Ryzena 9 5950X prawie o 30%. Wyniki udostępnione na chińskiej platformie Bilibili pokazują, iż uzyskał 825 punktów w teście jednowątkowym i w porównaniu do Ryzena 9 5950X, jest to wzrost wydajności pojedynczego rdzenia o 27%.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Sam Intel rozpoczął budowę nowych fabryk chipów, które będą korzystać z najnowszych technologii jak proces 20A (2 nm) i jest to jeden z elementów dążenia do uruchomienia produkcji kontraktowej. Fab 52 i Fab 62 i powstaną w pobliżu czterech innych fabryk w kampusie w Chandler, zaś projekt pochłonie z budżetu 20 miliardów dolarów amerykańskich. Pat Gelsinger wierzy, że pomoże to Intelowi odzyskać "niekwestionowaną pozycję lidera w technologii procesów i pakowania" do 2025 roku, a także stworzyć nowe miejsca pracy. Tymczasem Chiny zatrzymały produkcję Apple, Intela i Nvidii co tłumaczą obowiązkowym oszczędzaniem energii. To jednak dopiero początek, bo w Państwie Środka zaplanowano kolejne przerwy w dostawie prądu i takie działanie doprowadzi do następnego opóźnienia dostaw.

ASUS zaprezentował kartę graficzną GeForce RTX 3070 8 GB z chłodzeniem Noctua, która zajmuje aż 4 sloty. GPU wyposażono w układ chłodzenia z dwoma wentylatorami Noctua NF-A12x25. Ciężko tu doszukać się specyfikacji układu, ale ma to być faktycznie przetaktowany model. Karta jest wyposażona w trzy wyjścia DisplayPort i dwa porty HDMI, zamiast zwykłego 3 x DP i 1 x HDMI.  Znana jest za to cena i za przytoczoną kartę graficzną trzeba będzie zapłacić 26 milionów VND, czyli około 1137 USD. Produkty powstały we współpracy z Nocuta odpowiedzialnym za tworzenie chłodzenia, nie wiemy jednak, czy to partnerstwo z ASUSEM utrzyma się dłużej.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 25. Sprawdź co Cię ominęło

 0