Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 59. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 59. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe newsy. Nowy przeciek ujawnił datę premiery procesorów Intel Sapphire Rapids i Raptor Lake. Enthusiastic Citizen podaje, że układy Niebieskich zadebiutują w październiku 2022 roku. Co ważne Intel HEDT nie będą sprzedawane w ramach serii Core-X, ale raczej Xeon W3400/2400. Oznacza to, że najpewniej trafią na ten sam segment rynku, co CPU Threadripper PRO. 13. generacja układów Intela zaoferuje wsparcie dla obecnych płyt głównych, ale także nowej platformy Z790.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

O PlayStation 5 Pro i nowym wydaniu Xboxa Series X/S mówi się od pewnego czasu, ale dotychczas brakowało konkretów. TCL postanowił jednak wyjść przed szereg i w trakcie konferencji wspomnieć o ulepszonych modelach konsol Sony oraz Microsoftu. Firma, omawiając przyszłość dotyczącą sprzętu gamingowego zaprezentowała na slajdzie urządzenia Gen 9.5, które obejmują PlayStation 5 Pro i nowe Xboxy Series S/X. Zdaniem przedsiębiorstwa mają one obsługiwać rozdzielczość 4K w 60-120 klatkach na sekundę i umożliwić odtwarzanie tytułów w 8K. Sprzęt ma pojawić się w sklepach w latach 2023-2024. Nie wiemy, czy są to wyłącznie oczekiwania TLC lub konkretne informacje, aczkolwiek pokrywają się one z wcześniejszymi plotkami.

Microsoft pracuje nie tylko nad nowym wydaniem Xbox Series X/S, ale również urządzeniem do grania, które nie jest tradycyjną konsolą. Xbox Keystone został oficjalnie potwierdzony przez giganta z Redmond, który przyznał, że wcześniejszy projekt poszedł do kosza, a korporacja zamierza stworzyć całość od zera, bazując na dotychczas zebranych pomysłach. Jest to sprzęt podłączany do dowolnego telewizora lub monitora korzystający z usługi grania w chmurze Xbox Cloud i biblioteki Xbox Game Pass. Jak przyznano w oświadczeniu, celem przedsiębiorstwa jest umożliwienie graczom grania w gry, gdziekolwiek się znajdują. Minie jednak trochę czasu nim Xbox Keystone zadebiutuje na rynku.

NVIDIA pokazała nowości podczas targów COMPUTEX 2022. Aktualnie ponad 250 gier i aplikacji wykorzystuje ray tracing oraz technikę DLSS, co oznacza podwojenie liczby tytułów w stosunku do zeszłorocznego wydarzenia. NVIDIA Reflex pozostaje wykorzystywana przez 38 gier i wspierana przez 22 monitory z wbudowanymi analizatorami opóźnień, oraz przez 45 kompatybilnych z nimi myszami. Na targach COMPUTEX 2022 zaprezentowano mnóstwo nowych laptopów zarówno w segmencie dla graczy jak i wykorzystujące platformę NVIDIA Studio modele dla twórców. Wszystkie korzystają z technik Max-Q czwartej generacji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 59. Sprawdź co Cię ominęło

 0