Xbox Keystone. Microsoft pracuje nad nowym urządzeniem do grania

Xbox Keystone. Microsoft pracuje nad nowym urządzeniem do grania

Microsoft od jakiegoś czasu ma przygotowywać nowe urządzenie gamingowe, którym nie jest klasyczna konsola, tylko sprzęt do grania w chmurze z wykorzystaniem Xbox Cloud Gaming. Wiemy już, że taki projekt rzeczywiście powstaje.

Xbox Keystone to nie nazwa kodowa nowej konsoli do grania a urządzenia opartego na graniu w chmurze z użyciem usługi Xbox Cloud Gaming. Microsoft potwierdził w oświadczeniu przesłanym serwisowi Windows Central, iż takowy projekt powstaje i może być podłączony zarówno do monitora jak i telewizora bez konieczności posiadania konsoli. Firma z Redmond pierwsze informacje o sprzęcie zdradziła w 2021 roku, lecz teraz przyznała, że pierwotna wersja urządzenia trafiła do kosza i całość powstaje od nowa. Dlatego Xbox Keystone wymaga czasu, by pojawić się w sprzedaży. Według Windows Central nowy sprzęt jest rozwijany od kilku lat, zaś gigant z Redmond szuka przydatnych funkcji, które by w nim umieścił.

Microsoft przyznał, że pracuje nad urządzeniem bazującym na Xbox Cloud Gaming, które pozwoli na granie bez konieczności posiadania konsoli.

Jak przyznano w oświadczeniu, celem przedsiębiorstwa jest umożliwienie graczom grania w gry, gdziekolwiek się znajdują. "Zgodnie z ubiegłoroczną zapowiedzią, pracowaliśmy nad urządzeniem do streamingu gier, które można podłączyć do dowolnego TV bądź monitora bez konieczności posiadania konsoli. Zdecydowaliśmy o rezygnacji z aktualnej wersji projektu i wykorzystamy nabyte doświadczenie do nowego podejścia" - ogłosił Microsoft. Producent zapewnił, że jego celem jest zapewnienie dostępu do Xbox Cloud Gaming większej liczbie graczy.

Cóż powstanie sprzętu do streamingu gier z wykorzystaniem biblioteki Xbox Game Pass i platformy Xbox Cloud Gaming, którego podłączymy gdziekolwiek będziemy do byle telewizora czy monitora, bez konieczności posiadania konsoli jest interesującym pomysłem. Granie poprzez streaming w chmurze to popularne rozwiązanie, o czym świadczą dane producenta Xboxów. Satya Nadella pełniący funkcję CEO Microsoftu na konferencji dla programistów ujawnił, że z usługi streamingu w chmurze korzysta ponad 10 milionów osób z 26 krajów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox Keystone. Microsoft pracuje nad nowym urządzeniem do grania

 0