TCL ujawnia w trakcie konferencji datę premiery PS5 Pro i nowej wersji Xboxa Series X/S

TCL ujawnia w trakcie konferencji datę premiery PS5 Pro i nowej wersji Xboxa Series X/S

W trakcie ostatniej prezentacji zorganizowanej w Polsce, TCL przedstawiło swoje plany na najbliższą przyszłość i przy okazji ujawniło kilka niezapowiedzianych jeszcze produktów, w tym kartę graficzną AMD Radeon RX 7700 XT, konsole PlayStation 5 Pro oraz nowe Xboxy Series S/X. Zdaniem producenta telewizorów, wszystkie te produkty będą obsługiwać 8K.

TCL w trakcie swojej konferencji przygotowało dla dziennikarzy prezentację i ku zaskoczeniu wielu uczestników, firma zaczęła omawiać najbliższą przyszłość dotyczącą sprzętu do gier, w tym kolejną międzygenerację sprzętu od Sony i Microsoftu. Na jednym ze slajdów mowa jest o sprzęcie Gen 9.5, który obejmuje  PlayStation 5 Pro oraz nowe Xboxy Series S/X. Konsole te, zdaniem TCL, mają być w stanie obsługiwać gry w rozdzielczości 4K w 60-120 kl./s i pozwolić na odtwarzanie produkcji w 8K. Te pojawić mają się na rynku w latach 2023-2024.

TCL przedstawiło swoje plany na najbliższą przyszłość i przy okazji ujawniło kilka niezapowiedzianych jeszcze produktów.

TCL ujawnia w trakcie konferencji datę premiery PS5 Pro i nowej wersji Xboxa Series X/S

Źródło: PPE

Nie wiadomo jednak, czy są to oczekiwania TCL, czy może informacje bazujące na wewnętrznych informacjach firmy, ale fakt, że pokrywa się to z przeciekami odnośnie nowych konsol i mamy wzmiankę o karcie graficznej AMD wydaje się skłaniać nas do przekonania, że ​​TCL rzeczywiście może coś wiedzieć na ten temat. AMD Radeon RX 7700 XT nie został jeszcze ogłoszony przez AMD, ale z przecieków wiemy, że będzie to pierwszy z wielu modeli opartych na architekturze RDNA 3, napędzany przez GPU Navi 33. Ten układ graficzny będzie miał monolityczną konstrukcję, w przeciwieństwie do projektu chiplet, z którego korzystać mają najlepsze procesory graficzne AMD (Navi 31 i Navi 32) nowej generacji.

Jeśli chodzi o nadchodzące konsole Sony i Microsoftu, już wcześniej pojawiły się plotki o obsłudze 8K przez PS5 Pro i odświeżeniu istniejących modeli Xbox Series X i Xbox Series S. Warto pamiętać, że nie są to urządzenia nowej generacji, ale produkty międzygeneracyjne, podobnie jak to było w przypadku PlayStation 4 (PRO) i Xbox One (X). Ramy czasowe 2023-2024 wydają się wiarygodne, tym bardziej że podobne pojawiały się w dotychczasowych doniesieniach. Nie ma też wątpliwości, że obaj giganci pracują nad takimi urządzeniami, więc być może lada moment uchylą rąbka tajemnicy. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TCL ujawnia w trakcie konferencji datę premiery PS5 Pro i nowej wersji Xboxa Series X/S

 0