Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 58. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 58. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe newsy. W Chinach odnotowano spadek popytu na komputery oraz smartfony, o czym informuje Zhao Haijuna, dyrektor generalny największego chińskiego producenta chipów Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC). COVID-19 i rosyjska agresja na Ukrainę powodują, że przedsiębiorstwa z Państwa Środka notują drastycznie mało zamówień na chipy do przytoczonych urządzeń. Zhao uważa, iż Chińczycy odczuwają regres bardziej niż mieszkańcy innych krajów na świecie.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Przykładowo w Europie i Stanach Zjednoczonych panuje ożywienie, aczkolwiek klienci w Chinach mierzą się z innym problemem, jakim są ciągłe blokady spowodowane przez pandemię koronawirusa. Podczas gdy świat technologiczny żyje zapowiedzią kart graficznych GeForce RTX 40 NVIDIA zamierza ożywić zamrożoną od 2019 roku serię układów bazujących na architekturze Turinga. Mowa tu o modelu GeForce GTX 1630 wydajnościowo zbliżonego do grafik Radeon RX 6400 od AMD. GPU miałby zastąpić budżetowego i wysłużonego GeForce GTX 1050 więc należałoby oczekiwać ceny poniżej 190 dolarów amerykańskich, a także braku większego skoku w wydajności. Po co NVIDII taka wersja skoro w sprzedaży znajdziemy GeForce RTX 3050? Tego nie wiemy. W jakimś stopniu odpowiada za to niełatwa sytuacja na rynku kart graficznych.

Tymczasem karty GeForce RTX 40 mogą zadebiutować wcześniej niż sądzono. Leaker kopite7kimi podaje, że firma zaprezentuje flagowce we wczesnym trzecim kwartale bieżącego roku w okolicach lipca. Przeczy to poprzednim plotkom sugerującym wrzesień, radzimy więc do tej wiadomości podchodzić z dystansem. GeForce RTX 40 bazują na architekturze Ada. Flagowe układy, takie jak RTX 4090 dostaną procesor graficzny AD102, z kolei RTX 4080 ma być oparty na AD103. Według opublikowanego diagramu Ada AD102 zawiera 12 klastrów GPC, co daje dwukrotność tego, co oferuje TU102. GPU wykorzystają 16-pinowe złącze zasilania i wyższy TDP do 600 W.

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Wiedźmina. Jak ujawnił CD Projekt next-genowa aktualizacja do Wiedźmina 3: Dziki Gon trafi na PlayStation 5 oraz Xboxa Series X/S w czwartym kwartale 2022 roku. Oczywiście ze względu na poprzednie opóźnienie, które zaserwowali nam Redzi nic nie jest pewne. EA chce się wystawić na sprzedaż lub dokonać fuzji z jakąś firmą. Zwolennikiem tego zaskakującego kroku jest Andrew Wilson, CEO Elecronic Arts, który podobno chce zachować dotychczasowe stanowisko, co miało mu zagwarantować połączenie z NBCUniversal, jednak rozmowy upadły. Na koniec warto wspomnieć o konkursie iiyama Polska, w ramach którego do wygania jest monitor IIYAMA G-MASTER GB3467WQSU RED EAGLE. Szczegóły i warunki udziału znajdziecie na tej stronie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 58. Sprawdź co Cię ominęło

 0