Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 53. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 53. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe newsy. Pojawiła się niepokojąca informacja o tym, że procesory Intel Alder Lake wyginają się pod naciskiem mocowania w podstawce. Doprowadza to do powstawania szczeliny między radiatorem a powierzchnią CPU, co prowadzi do wzrostu temperatury i ograniczenia maksymalnych osiągów. Sam Intel kłopotu nie widzi, ponieważ układ działa zgodnie ze specyfikacją, w związku z czym nie planuje zmian w gnieździe CPU.

Zapraszamy do oglądania najnowszego newsowego podsumowania tygodnia.

Ceny kart graficznych to temat, którym branża żyje od dłuższego czasu. Zapowiadane na czerwiec bieżącego roku odejście Etherum od modelu proof-of-work zostało przełożone, co oznacza, że układy graficzne wciąż będą kopać tę kryptowalutę. Ceny GPU obecnie mocno spadają, jednak przez decyzję mogą zacząć rosnąć. Rezygnacji z proof-of-work oczekiwało wiele osób, gdyż GPU nie byłyby zaprzęgane do wydobywania Etherum. Warto wspomnieć, że przejście Ehterum na proof-of-stake od 2019 roku było kilkukrotnie przekładane. Historia znów się powtórzyła, ale miejmy nadzieję, że ostatni raz. Rynek komputerów odnotował z kolei spadek w pierwszym kwartale 2022 roku.

Według danych firmy analitycznej IDC rynek komputerów (PC, laptopów oraz stacji roboczych) zaliczył w pierwszym kwartale 2022 roku spadek dostaw o 5,1%, ale jednocześnie przekroczył wcześniejsze prognozy analityków. W pierwszym kwartale 2022 roku na rynek dostarczono 80,5 miliona komputerów. Co ciekawe to siódmy kwartał z rzędu, w którym wysyłka PC przekroczyła 80 milionów, co jest wyczynem niespotykanym od 2012 roku. Liderem rynku jest Lenovo z 22,7% udziałem w rynku, za nim uplasowały się HP Inc., Dell Technologies i Apple. ASUS i Acer. Liderem, ale segmentu półprzewodników został natomiast Samsung, zrzucając z tronu dotychczasowego lidera Intela.

Samsungowi udało się wygenerować w 2021 roku więcej przychodów od Niebieskich. Firma z Korei Południowej posiada 12,3% udziału w rynku półprzewodników i odnotowała 73,1 miliarda dolarów przychodów (według statystyk Gartnera). Intel spadł na 2 miejsce z 12,2% i 72,5 miliarda dolarów przychodu. CD Projekt ujawnił nowe dane sprzedaży serii Wiedźmin. Wynika z nich, że wszystkie gry trafiły do ponad 65 milionów odbiorców. Za lwią część tego wyniku odpowiada Wiedźmin 3: Dziki Gon, który sprzedał się w przeszło 40 mln egzemplarzy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 53. Sprawdź co Cię ominęło

 0