Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 66. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 66. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe newsy. Karta graficzna Intel Arc A750 Limited Edition mimo braku oficjalnej zapowiedzi została ujawniona przez serwis Gamers Nexus, który uzyskał ekskluzywny dostęp do układu Intela. Wymieniony portal wprawdzie nie ujawnił wyników benchmarków, ale testuje już GPU i nie ma pewności czy pozostaje on szybszy od Arc A380 i jak wypada na tle rywali od NVIDII oraz AMD. Arc A750 zapewne początkowo trafi wyłącznie do Chin i będzie proponowany producentom OEM, a dopiero potem kupią go konsumenci.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Tymczasem NAVI 31, czyli flagowe GPU RDNA 3 ma otrzymać ogromną ilość pamięci Infinity Cache. Na taki scenariusz wskazuje użytkownik Twittera o pseudonimie Kepler, który przeszukuje różnego rodzaju łatki oraz logi w sterownikach czerwonych. Topowy układ będzie wyposażony w 6 kości MCD (Memory Compute Dies), jak również dodatkową pamięć 3D V-Cache, co przełoży się na łączną ilość 384 MB Infinity Cache. To aż trzykrotny wzrost względem tego co oferuje aktualna flagowa karta graficzna AMD bazująca na architekturze RDNA 2 mająca 128 MB całkowitej pamięci podręcznej. Oczekuje się, że rdzeń NAVI 31 początkowo zostanie użyty w modelu Radeon RX 7900 XT.

Microsoft wbrew deklaracji sprzed lat, iż Windows 10 to ostatni system operacyjny producenta, a wypuszczone w 2015 roku oprogramowanie będzie cały czas rozwijane o nowe funkcje i duże aktualizacje, udostępnił w 2021 roku Windowsa 11 i na tym nie koniec. Ostatnie doniesienia sugerują, iż gigant z Redmond wróci do dawnej polityki wydawania nowych okienek co kilka lat. Windows 12 podobno ukaże się w 2024 roku, z kolei firma planuje również zmienić sposób dostarczania nowych funkcji do istniejących wersji systemu Windows. Użytkownicy mają dostawać nowe opcje raz na kilka miesięcy i ten plan wpisuje się w nowy projekt inżynieryjny o nazwie "Moments". Przy okazji twórca Microsoftu, Bill Gates zapowiedział przekazanie 20 mld USD na rzecz swojej fundacji, by zniknąć z listy najbogatszych.

Apple udostępnił właścicielom wybranych iPhone'ów betę iOS 16. W pierwszej kolejności dostęp do testowego wydania uzyskali programiści, ale od niedawna pobiorą go wszyscy zainteresowani. Oczywiście, żeby to zrobić trzeba mieć minimum iPhone'a 8. iOS 16 przynosi pewne zmiany, aczkolwiek nie jest rewolucją względem poprzednika. Jedną z głównych nowości pozostaje personalizowany ekran blokady pozwalający dobrać styl kolorystyczny pasujący do naszego nastroju lub trybu, w którym działa iPhone. Każdy z trybów ma oddzielny zestaw uprawnień czy powiadomień. Na koniec warto wspomnieć, że CD Projekt przestał być liderem polskiego game devu a wyprzedził go Techland. Do tej porażki w niemałym stopniu przyczynił się Cyberpunk 2077, który obniżył notowania firmy, która wcześniej zbudowała markę i zyskała uznanie dzięki serii Wiedźmin.

Zapraszamy do zostawienia łapki w górę pod najnowszym podsumowaniem tygodnia ITHardware oraz zasubskrybowania naszego kanału na YouTube. Przy okazji możecie też obejrzeć poprzedni odcinek newsowego podsumowania tygodnia tutaj.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 66. Sprawdź co Cię ominęło

 0