Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 30. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 30. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W ubiegłym tygodniu poruszyliśmy kwestię AMD Ryzen 6000 (Zen 3+), których debiut może nastąpić pod koniec stycznia 2022 roku, co zasugerował Yuri Bubliy, twórca aplikacji DRAM Calculator i Clock Tuner for Ryze. Procesory AMD Zen 3 z technologią 3D Chiplet będą wyposażone w dodatkową warstwę 64 MB pamięci podręcznej L3 umieszczoną bezpośrednio nad kością. Temat wywołał debatę wśród internautów odnośnie tego czy układy trafią na rynek jako seria Ryzen 5000 XT czy też Ryzen 6000.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Osób planujących zakup kart graficznych z pewnością nie ucieszy fakt, że ich ceny nadal rosną. Zgodnie z raportem 3DCenter analizującym sytuację na rynku Niemieckim oraz Austrii GPU są sprzedawane średnio po cenie wyższej o 201% w przypadku AMD i o 188% wyższej w przypadku NVIDII w porównaniu do sugerowanej ceny detalicznej. Ze wszystkich modeli najbardziej podrożał AMD Radeon RX 6800, ponieważ jego ceny poszybowały do góry o 49% w październiku. Przykładowy GeForce RTX 3070 Ti osiągnął absurdalny poziom 2 tysięcy euro co stanowi trzykrotność sugerowanej ceny detalicznej, natomiast GeForce RTX 3090 przebija 4000 euro, osiągając 2,7-krotność jego sugerowanej ceny detalicznej. Tencent za to przedstawił autorskie procesory, chcąc uniezależnić działalność od zachodnich producentów.

Tencent jest podmiotem skupiającym się na internecie. Oferuje szereg usług i zarządza ogromnymi centrami danych w Chinach. Teraz w celu zwiększenia wydajności, zarządzania energią, obniżenia kosztów oraz uzyskania pełnej kontroli nad oprogramowaniem firma podjęła się stworzenia własnych układów SoC. Jak donosi South China Morning Post, początkowy zestaw SoC od Tencent będzie obejmował trzy modele, które będą używane we własnych centrach danych. Riot Games pochwalił się, że League of Legends w ubiegłym miesiącu posiadał średnio 180 milionów aktywnych graczy i przebija tym liczbę aktywnych użytkowników Steam wynoszącą ok. 120 mln.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 30. Sprawdź co Cię ominęło

 0