Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 35. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 35. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Jednym z ważniejszych wydarzeń minionego tygodnia była prezentacja odświeżonej karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 2060, która tym razem dostała więcej, bo 12 GB pamięci VRAM. Układ oferuje taką samą specyfikację co model SUPER, czyli mamy tutaj 2176 rdzenie CUDA, 136 rdzeni Tensor i 64 rdzenie RT. Taktowania GPU to 1470 Mhz i 1650 Mhz w trybie boost. Nie ma więc rewolucji, a sam produkt miał za zadanie pomóc w trudnej sytuacji na rynku, lecz może ją tylko pogłębić, bowiem jest łakomym kąskiem dla górników kryptowalut.

Zapraszamy do oglądania newsowego podsumowania tygodnia.

To nie jedyne GPU, które ma w zanadrzu NVIDIA. Zieloni pracują nad GeForce RTX 3050, RTX 3070 Ti 16 GB i RTX 3090 Ti i wiele wskazuje na to, iż w styczniu 2022 doczekamy się ich premiery. GeForce RTX 3050 podobno trafi do sklepów 27 stycznia, z kolei pierwszy procesor graficzny z serii xx50 NVIDIA ogłosi już 4 stycznia najpewniej podczas targów CES 2022. Tymczasem podstawowe procesory Intel Core i3-12300 i Core i3-12100 Alder Lake Desktop, które nie będą dedykowane bardziej wymagającym graczom mogą nieźle namieszać na rynku ze względu na świetny stosunek ceny do wydajności. Model Intel Core i3-12100 z rodziny Alder Lake otrzyma 4 rdzenie z 8 wątkami. Wszystkie rdzenie są oparte na architekturze Golden Cove, zaś Core i3-12300 zachowuje tę samą konfigurację rdzeni, ale działa z nieco wyższymi częstotliwościami zegara, do 4,4 GHz (1-rdzeniowo) i 4,2 GHz (na wszystkich rdzeniach). Będą to propozycje dla osób z ograniczonym budżetem.

Do sieci wyciekła specyfikacja hipsetów H670, B660 i H610 dla Alder Lake. Jak podaje leaker momomo_us płyty główne będą wspierały DDR5 i DDR4, chociaż niestety żadna z tych płyt nie umożliwi podkręcania CPU. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż H670 i B660 pozwolą podkręcić pamięci. Każdy z chipsetów wspiera standard PCIe 5.0. Qualcomm stara się pocieszyć konsumentów zapowiadając poprawę sytuacji na rynku półprzewodników poprawi się w 2022 roku. Cristiano Amon, dyrektor generalny Qualcomma, który odpowiada za produkcję procesorów z serii Snapdragon uważa, że globalny niedobór półprzewodników zmniejsza się, chociaż nie wskazuje konkretnego terminu poprawy. Może to więc być nawet grudzień przyszłego roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 35. Sprawdź co Cię ominęło

 0