Nielegalna farma kryptowalut na Ukrainie kopała także rzadkich zawodników w grze FIFA

Nielegalna farma kryptowalut na Ukrainie kopała także rzadkich zawodników w grze FIFA

 

W ubiegłym tygodniu donosiliśmy, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SSU) zamknęła „farmę kryptowalut”, która kradła energię bezpośrednio z pobliskiej elektrowni i skonfiskowała dziesiątki procesorów, setki kart graficznych i 3800 konsol do gier PlayStation 4 Slim. 

Teraz okazuje się, że kopano tam nie tylko kryptowaluty i nie jest to dużym zaskoczeniem, bo od początku coś się tu nie zgadzało - kopanie na PS4 Slim nie wydawało się dobrym pomysłem. Okazuje się, że farma była wykorzystywana także do zdobycia rzadkich postaci w FIFA 21. Jak pokazały zdjęcia z SSU, konsole Sony PlayStation 4 Slim miały w sobie płyty z grami FIFA 21 i służyły do zarabiania waluty w grze i/lub zdobywania rzadkich postaci. Według Delo.ua operatorzy farm mogli następnie sprzedawać te konta za pieniądze.

Okazuje się, że farma była wykorzystywana także do zdobycia rzadkich postaci w FIFA 21.

 

Nielegalna farma kryptowalut na Ukrainie kopała także rzadkich zawodników w grze FIFA

Podobnie jak wiele innych gier sportowych w dzisiejszych czasach, FIFA 21 posiada tryb Ultimate Team, który teoretycznie pozwala graczom zbudować wymarzony zespół graczy przy użyciu kart pozyskiwanych z lootboxów. Te można kupić za walutę w grze lub za prawdziwe pieniądze. Szansa na uzyskanie naprawdę topowej postaci jest mniejsza niż 1%, więc można wydać mnóstwo pieniędzy i nie zdobyć żadnego przyzwoitego gracza. Tymczasem zdobycie waluty w grze zajmuje dużo czasu i wymaga dużo grindowania (wykonywania powtarzalnych zadań).

Grinding jest najwyraźniej tym, co te systemy PlayStation 4 Slim kontrolowane przez komputery PC i sieć neuronową miały robić, aby zarabiać walutę w grze. Następnie sprawcy mogli albo sprzedać konta pełne waluty w grze osobom, które chciały spróbować szczęścia i zdobyć rzadkiego gracza, kupując lootboxy, albo spróbować samodzielnie zdobyć te rzadkie postacie i odsprzedać je za duże pieniądze. Sprzedaż waluty w grze nie jest zbyt lukratywna, ale próba zdobycia rzadkiej postaci jest trudna. Biorąc pod uwagę, że mieli "darmowy" prąd, tego typu przedsięwzięcie miało sens finansowy. 

Kopacze Ethereum zalewają rynek używanymi GPU i laptopami. Obawiają się nadchodzących zmian

Dzięki 500 kartom graficznym i darmowemu prądowi ta sama farma mogłaby również wydobywać Ethereum. Jednoczenie grafiki były wykorzystywane, by kontrolować postacie w innych grach i tym samym zdobywać walutę w grze i/lub lootboxy. W każdym razie wygląda na to, że mieliśmy do czynienia z naprawdę zróżnicowaną  i szeroko zakrojoną operacją.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nielegalna farma kryptowalut na Ukrainie kopała także rzadkich zawodników w grze FIFA

 0