Nowy Jork chce, aby wszystkie sprzedawane w tym stanie samochody były hybrydowe lub elektryczne

Nowy Jork chce, aby wszystkie sprzedawane w tym stanie samochody były hybrydowe lub elektryczne

Już do 2035 roku, w stanie Nowy Jork, wszystkie sprzedawane nowe samochody mają być hybrydowe lub elektryczne, jak ogłosiła gubernator Kathy Hochul. Aby to się udało, do 2026 roku, 35% nowych samochodów musi być bezemisyjnych, a do 2030 już 60%. Przygotowano nawet program rabatowy, który ułatwi i zachęci do kupna lub leasingu samochodu elektrycznego.

Dążenia do redukcji pojazdów spalinowych, które poruszają się po drogach nie jest wyłącznie domeną Unii Europejskiej. Podobne działania trwają również w Stanach Zjednoczonych. Nowy Jork ma zamiar pójść śladami Kalifornii, wprowadzając nowe przepisu, które nakazują, aby do 2035 roku wszystkie nowe samochody sprzedawane w tym stanie były hybrydowe lub elektryczne, co ogłosiła gubernator Kathy Hochul. Zadanie nie jest tak proste, jakby mogło się wydawać, ponieważ, aby osiągnąć ten cel, już do 2026 rok, 35% nowych samochodów musi być bezemisyjnych. Do 2030 roku ta wartość powinna zwiększyć się już do 60%. Zmiany dotyczą także autobusów szkolnych.

Nowy Jork, wzorując się na Kalifornii, chce, aby do 2035 roku wszystkie sprzedawane w tym stanie nowe samochody były elektryczne lub hybrydowe. Żeby to osiągnąć, już do 2026 roku, 35% nowych samochodów musi być bezemisyjnych.

Samochód elektryczny

Zanim jednak nowe przepisy wejdą w życie odbędzie się publiczne wysłuchanie. Kathy Hochul nakazała stanowej agencji ochrony środowiska stworzyć standardy podobne do tych, które przyjęła Kalifornia. Mówią ona o kompletnym wycofaniu sprzedaży samochodów spalinowych do 2035 roku. Przepisy działają już od zeszłego miesiąca.

Celem jest zmniejszenie zanieczyszczeń generowanych przez pojazdy osobowe o 25% do 2037 roku. Gubernator Nowego Jorku przedstawiła program Drive Clean Rebate o wartości 10 milionów dolarów. Dzięki niemu mieszkańcy mogą otrzymać rabat o wysokości 2000 USD, aby ułatwić im zakup lub leasing samochodu elektrycznego. Rabat dostępny jest w uczestniczących w programie salonach. Jak widać, nie tylko Unia Europejska chce odejść od napędzanych paliwami kopalnymi pojazdów. Pozostaje pytanie co z osobami, których nie stać na zakup nowego samochodu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Jork chce, aby wszystkie sprzedawane w tym stanie samochody były hybrydowe lub elektryczne

 0