Nowy raport wskazuje, że ludzie chcieliby dostawać wynagrodzenie w kryptowalutach

Nowy raport wskazuje, że ludzie chcieliby dostawać wynagrodzenie w kryptowalutach

Badanie przeprowadzone przez Paysafe, platformę płatniczą wykazało, że ponad połowa osób posiadających kryptowaluty chciałaby otrzymywać wynagrodzenie w aktywach cyfrowych, takich jak Bitcoin czy Ethermum.

Kryptowaluty pokroju Bitcoina czy Ehtererum cieszą się ogromną popularnością, na co wskazuje też niedawne badanie firmy Paysafe. Wynika z niego, że ponad połowa posiadaczy wirtualnej waluty chciałaby otrzymywać pensję właśnie w tej formie. Taką chęć wykazało 60% posiadaczy kryptowalut w wieku od 18 do 24 lat, co stanowi wzrost z 55%. Wśród głównych powodów wymieniono postrzeganie kryptowalut jako mądrej inwestycji zapewniającej większą elastyczność finansową. Badani ludzie wierzą, że w przyszłości wynagrodzenie będą dostawać w formie kryptowalut. Ankietę przeprowadzono na grupie 2 tysięcy osób ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Liczba ta może być wyższa w krajach z represyjnymi rządami lub gdzie inflacja jest bardzo wysoka, ale te miejsca nie były obiektem badań.

Ponad połowa osób chce dostawać pensję w kryptowalutach.

Nowy raport wskazuje, że ludzie chcieliby dostawać wynagrodzenie w kryptowalutach

Można wysnuć wniosek, że kryptowaluty wskazano z powodu ich wartości, ale ankietowani upatrują, że staną się w przyszłości dominującą światową walutą. Krytycy z kolei uważają wirtualnego pieniądza za bańkę, która pęknie za jakiś czas. Nie można jednak przewidzieć wydarzeń za ileś lat. Ankietowani wierzą ponadto, że znacznie więcej sprzedawców internetowych zaakceptuje kryptowaluty w nadchodzącym roku, a 47% uważa, że ​​krypto zostanie zaakceptowane w sklepach fizycznych w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Wreszcie 49% ankietowanych stwierdziło, że większość ludzi prawdopodobnie będzie właścicielami kryptowaluty w ciągu najbliższych pięciu lat, ponieważ łatwiej będzie dało się ją nabyć.

A czy Wy uważacie kryptowaluty za mądrą inwestycję i środek na przyszłość oraz jesteście ich posiadaczami? Należy Tymczasem Bank of America, który zanotował największy spadek (41 tys. USD). Płynność ograniczana przez Fed (Federal Reserve System) powinna według ekspertów doprowadzić do wzrostu stóp procentowych oraz premii związanej z inwestowaniem w akcje. Więcej tym przeczytacie tutaj. Co ciekawe przed kryptowalutami jakiś czas temu ostrzegał Bank Anglii, o czym piszemy w oddzielnej wiadomości.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy raport wskazuje, że ludzie chcieliby dostawać wynagrodzenie w kryptowalutach

 0