nubia Red Magic 7 otrzymała certyfikat potwierdzający superszybkie ładowanie o mocy aż 165 W

nubia Red Magic 7 otrzymała certyfikat potwierdzający superszybkie ładowanie o mocy aż 165 W

Należąca do ZTE marka nubia ogłosiła w marcu Red Magic 6 z ładowaniem o mocy 66 W, ale jej następca - nubia Red Magic 7 (NX679J) - może pobić wszelkie rekordy szybkiego ładowania na komercyjnie dostępnym smartfonie, ponieważ uzyskał certyfikat 3C ze wsparciem dla obsługi aż 165 W (20 V/8,25 A). 

Najszybciej ładujące się obecnie smartfony nubia to Red Magic 6 Pro i Red Magic 6s Pro, które są w tanie obsłużyć ładowarki o 120 W mocy. Jednak te prędkości uzyskamy jedynie w chińskich wersjach tych telefonów, ponieważ międzynarodowe są ograniczone do 66 W. Dlatego, jeśli nubia zdecyduje się na globalne uruchomienie Red Magic 7, może nie uzyskać 165 W na wersji międzynarodowej.

Gamingowy smartfon Red Magic 7 uzyskał certyfikat 3C ze wsparciem dla obsługi ładowania o mocy aż 165 W.

nubia Red Magic 7 otrzymała certyfikat potwierdzający superszybkie ładowanie o mocy aż 165 W

To powiedziawszy, nawet w chińskiej wersji ładowanie z mocą 165 W od nubii nie jest obecnie najszybszym rozwiązaniem do ładowania przewodowego. Ten zaszczyt należy się technologii HyperCharge od Xiaomi, które jest w stanie ładować z mocą 200 W. Rozwiązanie to zaprezentowano w maju tego roku i pozwala naładować całą baterię o pojemności 4000 mAh w specjalnie zbudowanym Mi 11 Pro w niecałe osiem minut.

Jednak mówi się, że technologia Xiaomi HyperCharge o mocy 200 W wejdzie do masowej produkcji dopiero w czerwcu 2022 r., więc szanse na to, że Nubia Red Magic 7 będzie najszybszym ładującym się smartfonem dostępnym na rynku w momencie premiery, są naprawdę wysokie, ponieważ ma już certyfikat 3C i można się spodziewać, że uzyska kolejne zgody organów regulacyjnych w nadchodzących tygodniach lub miesiącach.

nubia Red Magic 6R - gamingowy flagowiec w atrakcyjnej cenie

Podczas gdy czekamy na więcej informacji od nubii na temat Red Magic 7, informator z Digital Chat Station ujawnił, że smartfon będzie napędzany świeżo zapowiedzianym Snapdragonem 8 Gen 1 SoC. Z racji tego, że mówimy o gamingowym smartfonie, spodziewamy się tu topowej specyfikacji, przynajmniej w zakresie wydajności, w tym 16 lub nawet 18 GB pamięci RAM. Na pewno nie zabraknie też wyświetlacza o wysokiej częstotliwości odświeżania (120 lub 144 Hz) oraz licznych funkcji czy dodatkowych przycisków dedykowanych graniu na smartfonie. Mamy też nadzieję, że producent zadba o odpowiednie chłodzenie, ponieważ tego rodzaju smartfony dla graczy mają tendencję do przegrzewania. 

Kiedy można spodziewać się oficjalnej premiery Red Magic 7? Zapewne w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: nubia Red Magic 7 otrzymała certyfikat potwierdzający superszybkie ładowanie o mocy aż 165 W

 0