NVIDIA ujawnia najnowsze rekordowe wyniki finansowe

NVIDIA ujawnia najnowsze rekordowe wyniki finansowe

NVIDIA zaprezentowała wyniki finansowe za drugi kwartał roku fiskalnego 2022, w którym osiągnęła rekordowe przychody. Firma zaliczyła świetny okres, ale pojawia się pytanie, jak producent poradzi sobie w kolejnych miesiącach?

NVIDIA ogłosiła, iż w drugim kwartale roku fiskalnego 2022 wygenerowała 6,507 mld dolarów amerykańskich przychodów, co oznacza wzrost o 68% względem analogicznego czasu poprzedniego roku. Imponujące były także przychody wynikające z segmentu gier, który wygenerował 3,06 miliarda USD (progres o 85%). Widzimy, że karty graficzne z serii GeForce RTX 30 (również te dedykowane laptopom) radzą sobie bardzo dobrze. Co ciekawe 80% sprzedanych układów graficznych zawierają wbudowane zabezpieczenie przed kopaniem Ethereum. Zysk na akcję oscyluje na poziomie 0,94 dolarów za kwartał (276% więcej niż wcześniej).

NVIDIA ogłosiła, że w drugim kwartale roku fiskalnego 2022 osiągnęła przychody w wysokości 6,507 mld dolarów.

NVIDIA ujawnia najnowsze rekordowe wyniki finansowe

Wzrosły koszty operacyjne z 1,673 mld dolarów do 1,771 mld dolarów, zaś czysty zysk netto wyniósł 2,374 mld dolarów. Solidnie poradził sobie dział Data Center, który wygenerował 2,37 miliarda dolarów przychodów, z kolei marża brutto wzrosła do 64,8%. W drugim kwartale NVIDIA wypłaciła kwartalne dywidendy w wysokości 100 milionów dolarów. Kolejne wypłaty nastąpią 23 września 2021 roku. Producent wyraził też zadowolenie z faktu, że udało mu się uruchomić platformę Base Command and Fleet Command pomagającą wdrażać rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją.

NVIDIA ujawnia najnowsze rekordowe wyniki finansowe

Jeśli chodzi o trzeci kwartał roku fiskalnego 2022 roku, to NVIDIA oczekuje, że przychody wyniosą 6,8 mld dolarów. Warto wspomnieć, iż firma działa już nad nową generacją kart graficznych, które zastąpią RTX 3000. Według nieoficjalnych informacji GeForce RTX 4000 mogą przynieść ponad 2-krotny wzrost wydajności względem Ampere. Premiera nowych GPU pozostaje dość odległa i mówi się tu najwcześniej o Q1 2023 roku.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA ujawnia najnowsze rekordowe wyniki finansowe

 0