NVIDIA wypuszcza sterownik, który ponownie ogranicza kopanie na GeForce'ach. To jednak żaden problem

NVIDIA wypuszcza sterownik, który ponownie ogranicza kopanie na GeForce'ach. To jednak żaden problem

Górnicy w ostatnim czasie zanotowali istotne zwycięstwo i mowa tu oczywiście o odblokowaniu pełnego potencjału kopania na kartach graficznych NVIDII. Co prawda nastąpiło to w momencie, kiedy kryptowaluty przeżywają jeden z największych kryzysów w ostatnich latach, ale sytuacja zdaje się powoli stabilizować. NVIDIA postanowiła jednak przejść do kontrataku.

Jak podaje VideoCardz, NVIDIA zdaje się walczyć po odblokowaniu 100% LHR na swoich kartach graficznych GeForce RTX 30. Najnowszy sterownik graficzny firmy (512.95) nie pozwala już bowiem na obejście krypto-limitera LHR na kartach z serii RTX 30. Po zainstalowaniu nowego sterownika całe oprogramowanie do kopania oparte na systemie Windows powróci do „oryginalnej” szybkości kopania, która zwykle wynosi od 50 do 70% w zależności od zastosowanego algorytmu i software'u.

Najnowszy sterownik graficzny NVIDII (512.95) nie pozwala już na obejście krypto-limitera LHR na kartach z serii RTX 30.

Działania Zielonych wyglądają jednak jedynie na pozorowane, gdyż nowy sterownik nie włącza na stałe LHR. Górnicy mogą po prostu zainstalować poprzedni sterownik 512.77, w ramach którego mogą odblokować pełny górniczy potencjał tych grafik. Z ich punktu widzenia nie jest to więc żaden problem, oznacza to po prostu, że domowi górnicy, czyli najmniej problematyczna część tej społeczności, będą musieli zdecydować, czy chcą kopać, czy grać w gry z najnowszymi sterownikami.

Lite Hash Rate to desperacka próba NVIDII zniechęcenia górników do kupowania ich kart. Niestety, społeczność zajmująca się wydobywaniem kryptowalut szybko złamała LHR, a odblokowanie 70% hashrate nastąpiło niemal zaraz po wydaniu pierwszych kart LHR. Jednak pełne odblokowanie LHR jest dostępne dopiero od dwóch tygodni.

Blokada górnicza w sterowniku 512.95 została potwierdzona przez YouTubera Juliano Caju. Jego karta RTX 3060 jest ograniczona do hashrate'u 25 MH/s przy kopaniu ETH za pomocą „nbminera”, kiedy na odblokowanym sterowniku uzyskiwała 46 MH/s.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA wypuszcza sterownik, który ponownie ogranicza kopanie na GeForce'ach. To jednak żaden problem

 0