Oto najszybszy komputer na świecie według firmy Sega. Dosłownie

Oto najszybszy komputer na świecie według firmy Sega. Dosłownie

"Najszybszy komputer świata" - takim określeniem chwali się Sega, która zamontowała wydajny komputer na samochodzie ze zdalnym sterowaniem. Ten osiąga prędkość 100 km/h, co.. niestety nie czyni go najszybszym komputerem na świecie. Istnieje coś znacznie szybszego...

Można się spierać, że najszybszymi komputerami świata są samochody Tesli, na przykład Plaid S, w którym również zainstalowano wydajne podzespoły. To właśnie w tym pojeździe możecie zagrać w... Cyberpunka 2077, co udowodnił na pokazie sam Elon Musk. Tak czy inaczej, firma Sega poszła w drugą stronę, montując komputer na samochodzie zdalnego sterowania.

Najszybszy komputer na świecie. Tak twierdzi Sega. Czy słusznie? Chyba jednak nie...

Na pokładzie stworzonego przez Segę komputera znajduje się sporo. Wyposażony został bowiem w procesor Intel Core i9-12900K oraz kartę graficzną AMD Radeon RX 6900 XT, zamontowanych na płycie głównej ASRock Z690M-ITX/ax. Znalazło się też miejsce na 32 GB RAM (2x 16 GB) DDR4-3200. Dlaczego nie zdecydowano się na Z690 Phantom Gaming-ITX/TB4, która posiada wsparcie dla pamięci DDR5-6400? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że komputer posiada także 2TB dysk SSD - nie doprecyzowano jaki to model.

Podoba nam się taka inicjatywa. 100 km/h to maksymalna prędkość, ale wynik uzyskano montując podzespoły RGB LED. Jak wiadomo światełka dodają FPS, więc można przypuszczać, że zwiększają również prędkość samego pojazdu. No dobrze, żarty żartami, ale rezydenci Japonii mogą ten komputer wygrać w specjalnie przygotowanym konkursie. No cóż, szkoda, że nie jest konkursem ogólnoświatowym.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oto najszybszy komputer na świecie według firmy Sega. Dosłownie

 0