Oto pierwszy router obsługujący Wi-Fi 7. Odradzamy zakup

Oto pierwszy router obsługujący Wi-Fi 7. Odradzamy zakup

H3C Magic BE18000 to pierwszy router, który zaimplementował niektóre z nowych funkcji nadchodzącego standardu Wi-Fi 7, w tym obsługę kanałów o szerokości 320 MHz, 4K-QAM i Multi-Link Operation. Jednak nie będzie można korzystać z tych nowych technologii, dopóki nie zostaną uruchomione pierwsze urządzenia klienckie Wi-Fi 7, co nastąpić ma dopiero w przyszłym roku.

Chiński producent sprzętu sieciowego H3C właśnie ogłosił Magic BE18000, „pierwszy na świecie router Wi-Fi 7”. Warto zauważyć, że IEEE nie sfinalizowało jeszcze standardu Wi-Fi 7 (802.11be), co oznacza, że ​​ten router może nie obsługiwać wszystkich funkcji nadchodzących certyfikowanych urządzeń. BE18000 ma konfigurację anten 4x4 MIMO i obsługuje wszystkie trzy pasma częstotliwości Wi-Fi, oferując maksymalną prędkość 1148 Mb/s na 2,4 GHz, 5765 Mb/s na 5 GHz i aż 11530 Mb/s na 6 GHz, a to dzięki obsłudze kanałów o szerokości 320 MHz, co jest kluczową nowością Wi-Fi 7. Jednak korzystanie z pasma 6 GHz może być niedostępne w wielu miejscach, ponieważ część krajów nadal nie udostępniło tego pasma do użytku publicznego (podobnie jak 5,9 GHz, które oferuje kilka routerów na rynku).

Chiński producent sprzętu sieciowego H3C właśnie ogłosił Magic BE18000, „pierwszy na świecie router Wi-Fi 7”.

H3C Magic BE18000 to pierwszy zapowiedziany router Wi-Fi 7

Kolejną nową funkcją jest obsługa 4K-QAM, która zwiększa szybkość transmisji danych o 20 procent w porównaniu z 1024-QAM, gdy zakłócenia są niewielkie, a urządzenie klienckie znajduje się w pobliżu. Tymczasem Multi-Link Operation pozwala urządzeniu na jednoczesne korzystanie z wielu pasm częstotliwości i wybranie najmniej obciążonego pasma w celu zmniejszenia opóźnień. BE18000 posiada również dwa porty w standardzie 10GbE i trzy porty 1GbE.

Producent nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących dostępności ani cen, ale jako że mamy do czynienia z pierwszym routerem Wi-Fi 7, a na dodatek jest to sprzęt klasy biznesowej, to spodziewać należy się naprawdę wysokiej kwoty. Pierwsze urządzenia klienckie z obsługą Wi-Fi 7 prawdopodobnie trafią na rynek w przyszłym roku, co oznacza, że ​​przynajmniej do tego czasu nie będzie można korzystać z żadnej z nowych funkcji BE18000. Tym samym zakup tego sprzętu w obecnej chwili wydaje się bezsensowny. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oto pierwszy router obsługujący Wi-Fi 7. Odradzamy zakup

 0