Pixel 6a ma zadebiutować w przyszłym tygodniu. Smartfon z topowym aparatem w przystępnej cenie?

Pixel 6a ma zadebiutować w przyszłym tygodniu. Smartfon z topowym aparatem w przystępnej cenie?

Google Pixel to jedne z najlepszych smartfonów na rynku, szczególnie dla miłośników mobilnej fotografii, ale ceny standardowego modelu i wariantu Pro potrafią skutecznie zniechęcać do zakupu, mimo że dawne flagowce tego producenta (jeszcze w ramach serii Nexus) oferowały świetny stosunek możliwości do ceny. Tu z pomocą przychodzi jednak budżetowa seria Pixel A, a najnowszy model z tej linii podobno zadebiutuje już w przyszłym miesiącu. 

Najnowszy model Google z ekonomicznej serii Pixel A prawdopodobnie zostanie wydany w maju, a przynajmniej tak wynika z przecieków z Federalnej Komisji Łączności (FCC) w USA, dostrzeżonych po raz pierwszy przez MySmartPrice. W dokumentach opisano funkcje, które prawdopodobnie zobaczymy w przyszłych telefonach Pixel, w tym Pixel 6a, Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Co najmniej jeden z modeli 6a będzie obsługiwać sieć 5G w ramach fal mmWave (technologia znana również jako high-band 5G).

Najnowszy model Google z ekonomicznej serii Pixel A prawdopodobnie zostanie wydany w maju, a przynajmniej tak wynika z przecieków z Federalnej Komisji Łączności.

Harmonogram dokumentów sugeruje, że Google wyda Pixela 6a na tegorocznej konferencji deweloperskiej I/O, która rozpoczyna się 11 maja. Przepisy FCC wymagają, aby niektóre rodzaje sprzętu zostały przetestowane i zatwierdzone przed wprowadzeniem ich na rynek amerykański. Biorąc pod uwagę, że Google złożył dokumenty autoryzacji sprzętu dla 5a w lipcu 2021 r. (miesiąc przed premierą), możemy spodziewać się podobnego terminu w przypadku Pixela 6a. Nowy telefon w przeciwieństwie do Pixela 5a, który był dostępny tylko w USA i Japonii, prawdopodobnie zostanie wydany w wielu krajach. Ponieważ różne kraje korzystają z różnych pasm sieciowych, producenci smartfonów zwykle przesyłają w takich przypadkach dokumenty dotyczące wielu modeli.

Google Pixel 6A - przeciek ujawnia wygląd i szczegóły tańszego smartfona

Pixela 5a miał cichą premierę w sierpniu 2021 r. i wyceniony był na 449 USD, oferując praktycznie takie same imponujące możliwości fotograficzne jak droższe modele z serii Pixel 5. Później w tym samym roku Google wypuściło Pixela 6 i 6 Pro, które były mocno chwalone za ulepszenia sztucznej inteligencji i, jak zwykle, doskonały aparat. Pixel 6a prawdopodobnie będzie zawierał te same funkcje sztucznej inteligencji, dzięki nowemu autorskiemu chipowi Tensor firmy Google. Z renderów opublikowanych wcześniej przez 9to5Google wynika, że Pixel 6a będzie oferował ten sam aparat, co jego poprzednik, czyli Pixel 5a. Oznacza to, że nie znajdziemy tu zaawansowanych funkcji aparatu z serii Pixel 6. Ale jeśli szukacie szybkiego smartfona z obsługą 5G i zaawansowanej sztucznej inteligencji w przystępnej cenie, nadchodzący Pixel 6a wydaje się dobrym wyborem.

Co prawda smartfony z serii Pixel wciąż nie są oficjalnie dystrybuowane w naszym kraju, ale bez problemu można kupić je w polskich sklepach czy choćby na niemieckim Amazonie, więc nie powinno być też problemów z nabyciem Pixela 6a. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixel 6a ma zadebiutować w przyszłym tygodniu. Smartfon z topowym aparatem w przystępnej cenie?

 0