Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 126. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 126. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Windows 12 - nowe przecieki wskazują, że system może bazować na subskrypcji

Microsoft przy wydaniu Windowsa 10 deklarował, że to ostatni system, który będzie rozwijany jako platforma. Plany firmy z Redmond uległy jednak zmianie, w efekcie na rynek dwa lata temu trafił Windows 11 i wydaje się, iż producent wrócił do dawnego cyklu wydawniczego. Coraz częściej plotkuje się o Windowsie 12 mającym w większym stopniu bazować na sztucznej inteligencji i niewykluczone, że system ten będzie dostępny w formie subskrypcji tak jak Microsoft 365. W pliku testowej wersji można znaleźć wpisy bezpośrednio odnoszące się do subskrypcji, w tym takie hasła jak: Subscription Edition, Subscription Type czy Subscription status.

Intel rozpoczyna masową produkcję w 7 nm litografii w fabryce w Irlandii

Intel ogłosił rozpoczęcie produkcji w technologii Intel 4 wykorzystującej ekstremalnie daleki ultrafiolet (EUV) w fabryce Fab 34 w Irlandii. Według doniesień litografia Intel 4, wcześniej znana jako 7 nm, zapewni ponad 20-procentowy wzrost szybkości zegarów, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu zużycia energii. Warto wspomnieć, iż nowy proces produkcyjny usprawnia obecną litografię Intel 7 (10 nm++), która obsługuje rodzinę procesorów Alder Lake 12. generacji oraz Raptor Lake 13. i nadchodzące 14. generacji.

Fani Apple szykujcie się. Nowy Mac może pojawić się jeszcze w tym miesiącu

Od debiutu MacBooków działających na procesorze M2 minęło już sporo czasu, tymczasem Apple milczy i nie zapowiada nowych modeli laptopów. Wskazywano, że urządzenia będą pokazane w 2024 roku, aczkolwiek niewykluczone, iż nowy MacBook z SoC M3 pojawi się jeszcze w październiku. Apple może w pierwszej kolejności przedstawić modele bazujące na podstawowej wersji M3. W tym miesiącu możemy więc zobaczyć na przykład najnowszego MacBooka Air o rozmiarze 13 cali. Kolejną opcją jest także MacBook Pro o tej samej przekątnej. Nowy chip M3 może znacząco poprawić wydajność oraz efektywność energetyczną tych urządzeń.

Cyberpunk 2077 odpalony na gamingowym smartfonie z 18 GB RAM

Uruchomienie gry na lodówce czy mikrofalówce nie stanowi już zaskoczenia ze względu na rozwój technologii, lecz są to zazwyczaj starsze i mało wymagające tytuły. W tym przypadku odpalono Cyberpunka 2077, którego wymagania zwiększono po premierze dodatku Phantom Liberty, na smartfonie wyposażonym w 18 GB pamięci RAM. Podołał model 7S Pro od Red Magic posiadający oprócz tego 512 GB wbudowanej pamięci na dane oraz flagowy chip poprzedniej generacji, czyli Snapdragon 8+ Gen 1.

Nintendo Switch 2- znamy potencjalne i datę premiery. Konsola ma być dostępna w dwóch wersjach

Nintendo pracuje nad następcą Switcha, który w porównaniu do poprzednika powinien zaoferować solidny wzrost wydajności. Debiut konsoli jest na razie odległy i wskazuje się drugą połowę 2024 roku, okolice listopada. Co ciekawe Nintendo Switch 2 ma być sprzedawany również w wersji pozbawionej czytnika kartridży. Oba modele zostaną wycenione na 499 i 400 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 126. Sprawdź co Cię ominęło

 0