Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 157. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 157. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

TSMC: Czas podnieść ceny dla NVIDII

Czy karty NVIDII będą droższe? Tak zasugerował CEO TSMC. Według CC Wei istnieje scenariusz podniesienia cen dla producenta GeForce'ów, biorąc pod uwagę rosnące zyski i znaczenie, jakie firma ta ma dla branży sztucznej inteligencji.

GeForce RTX 5080 może okazać się rozczarowujący - nowe przecieki

Osoby liczące na ogromny skok wydajności modelu GeForce RTX 5080 względem poprzednika RTX 4080 poczują rozczarowanie. Osiągi karty mogą nie być tak imponujące, na co wskazują nowe przecieki. Kopite7kimi opublikował kilka postów na platformie  X, a w jednym z nich określił wystąpienie NVIDII na Computex nudnym, a przy okazji podzielił się szczegółami dotyczącymi GPU GB202 i GB203.

Najnowsze procesory Ryzen bez wsparcia dla Windows 10

Planujecie przesiadkę na najnowsze procesory AMD i korzystacie z Windowsa 10? W takiej sytuacji staniecie przed wyborem - nowe CPU i przesiadka na Windowsa 11 albo pozostanie przy starszym systemie i chipie. Ryzen AI 300 nie wspierają bowiem dziesiątki. O dziwo ze wsparciem Windowsa 10 problemu nie mają Ryzeny 9000 do komputerów stacjonarnych.

Chiny specjalnie projektują mniej wydajne chipy, żeby utrzymać produkcję w TSMC

Państwo Środka stosuje sprytną sztuczkę projektując mniej wydajne procesory, w celu utrzymania produkcji w fabrykach TSMC. Cztery źródła poinformowały agencję Reuters, że chińskie firmy technologiczne, takie jak MetaX i Enflame, zgłosiły do TSMC projekty chipów o mniejszej mocy pod koniec ubiegłego roku. Dzięki temu producent może kontynuować produkcję dla tych firm, korzystając z amerykańskich narzędzi do produkcji chipów.

PlayStation 5 jednak nie wspiera 8K? Sony usuwa oznaczenie z pudełek

Złoty napis "8K" dumnie widniał na pudełku PlayStation 5 od premiery, sugerując błędnie, iż konsola Sony obsługuje taką rozdzielczość. Nic bardziej mylnego, ponieważ japońska firma nie aktywowała takiego trybu do dziś, mimo iż jedna gra obsłużyłaby taką rozdzielczość. Gracze muszą jednak zadowolić się 4K i często 30 klatkami, więc Sony nie chciało dalej brnąć w 8K widmo i usunęło z pudełek to oznaczenie, pozostawiając 4K.

Civilization 7 oficjalnie zapowiedziane. Znamy datę premiery i platformy

Kultowa Cywilizacja powraca. Zapowiedziano Civilization 7, które zachowa sprawdzone i doskonale znane fanom mechaniki, pozwalając budować imperium, podbijać tereny lub współpracując z innymi nacjami. Oczywiście nie zabraknie nowości, aczkolwiek na pełną prezentację musimy jeszcze poczekać. Wiadomo za to, że tytuł zadebiutuje w 2025 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 157. Sprawdź co Cię ominęło

 0