Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 32. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 32. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W ostatnim czasie przetestowano procesor Core i7-12800H i wychodzi na to, że Intel szykuje solidną propozycję w segmencie laptopów gamingowych. Zespół inżynierów Gigabyte sprawdził notebooka AORUS 15 YE4 wyposażonego właśnie we wspomniany CPU. Core i7-12800H oferuje 14 rdzeni oraz 20 wątków - 6 rdzeni Performance (Golden Cove) i 8 Efficient (Gracemont). Procesor uzyskał 1654 punkty w teście jednordzeniowym i 9618 punktów w teście wielordzeniowym. W minionym tygodniu nastąpił wysyp informacji na temat kart graficznych od NVIDII i AMD.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Greymon55 zdradził, że topowa karta graficzna Radeona zawiera 15 360 shadery ALU na 60 procesorach grup roboczych. Skorzysta z 256-bitowego interfejsu pamięci. Grafika dostanie 32 GB pamięci GDDR6 z szybkością transferu 18 Gb/s na pin. NVIDIA rzekomo planuje szerszy 384-bitowy interfejs pamięci łączący 24 GB szybszej pamięci GDDR6X z prędkością 21 Gb/s na pin. Jeżeli rewelacje te są prawdziwe wówczas AD102 miałby prawie 1 TB/s przepustowości pamięci niż Navi 31. Jak jednak będzie dopiero się przekonamy, aczkolwiek szykuje się całkiem interesujący, nowy rozdział wojny NVIDII i AMD w segmencie flagowych układów graficznych.

Gracze żyją natomiast m.in. galą The Game Awards 2021 porównywalną do Oscarów. Nominowano wiele gier, wśród których jest też polski akcent w postaci Cyberpunka 2077, czyli jednego z większych rozczarowań 2020 roku. Uważacie, że gra CD Projekt RED ma szansę na wygraną? O najważniejszy tytuł Gry Roku walczą m.in. Resident Evil Village, Deathloop oraz Ratchet & Clank: Rift Apart. Branża gier mierzy się z wpadkami większych studiów deweloperskich. Jedną z produkcji, która nie spełniła oczekiwań i mierzy się z ogromną krytyką jest Battlefield 2042. 

EA DICE wprawdzie stara się eliminować wszelkie błędy czy poprawia wydajność produkcji, ale nie zmieniło to negatywnego nastawienia społeczności Steam, która zalała grę niskimi ocenami. W chwili pisania wiadomości na Steam wystawiono ponad 16 tysięcy recenzji, z czego górują te w większości negatywne. Gracze zarzucają grze Electronic Arts, chociażby brak podstawowych mechanik czy za dużo udziwnień. Dochodzi do tego kiepska optymalizacja, bugi, zepsuty netcode czy bloom faworyzujący słabszych graczy. Firma stara się jednak naprawić tytuł, ale czy zdoła zmienić nastawienie fanów tego nie wiemy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 32. Sprawdź co Cię ominęło

 0