Praca zdalna jednak nie taka fajna? Google obcina wypłaty za home office zależnie od lokalizacji

Praca zdalna jednak nie taka fajna? Google obcina wypłaty za home office zależnie od lokalizacji

Pracownicy Google, którzy zdecydują się na stałą pracę w domu, mogą odczuć znaczną obniżkę wynagrodzenia, jeśli zmieni się ich miejsce pracy. W niektórych przypadkach zmniejszenie wypłaty jest dość znaczące i może sięgać nawet 15%, jeśli pracownik zdecyduje się na pracę zdalną.

Google wprowadza dość wyjątkowe podejście i oferuje pracownikom kalkulator, który pozwala im zobaczyć, jak zmiana miejsca wykonywania pracy wpłynie na ich wynagrodzenie. Jeden z pracowników Google, który pracuje w biurze w Seattle, powiedział, że rozważa pracę zdalną, ponieważ ma do pracy dwie godziny jazdy samochodem. Jednak według szacunków  udostępnionego przez Google narzędzia lokalizacji miejsca pracy, osoba ta decydując się na pracę z domu musiałaby się pogodzić z utratą 10% wynagrodzenia. „To tak wysoka obniżka, jaką dostałem za ostatni awans. Nie wykonałem całej tej ciężkiej pracy, aby awansować, a następnie obniżyć pensję” – powiedział rozgoryczony pracownik.

Google będzie obcinać wypłaty pracownikom pracującym w domu - jednak zależnie od lokalizacji. W niektórych przypadkach różnica między pracą w biurze a "home office" może sięgać nawet 15%.

Inny pracownik Google mieszkający w Stamford w stanie Connecticut, który podróżuje pociągiem do Nowego Jorku, otrzymałby aż 15% mniej za pracę z domu. Współpracownik w tym samym biurze w Nowym Jorku, który mieszka w mieście, nie miałby żadnej obniżki wynagrodzenia, gdyby zdecydował się pracować w domu. Reuters twierdzi, że widział zrzuty ekranu od innych osób z Bostonu, Seattle i San Francisco, które wykazały od 5 do 10 procent różnicy w wynagrodzeniu za pracę biurową w porównaniu z pracą zdalną.

Rzecznik Google powiedział, że ich pakiety wynagrodzeń zawsze były określane na podstawie lokalizacji, dodając, że „zawsze płacimy górne stawki lokalnego rynku w zależności od miejsca pracy pracownika”. Kalkulator Google odnotowuje, że do obliczania płac korzysta z miejskich obszarów statystycznych. Taka polityka Google oczywiście jest wewnętrznym wyborem. Google płaciło pracownikom 100% pensji i jasne jest, że dalej mogą im płacić tyle samo, bez znaczenia gdzie się w danym momencie znajdują - w biurze, czy w domu.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Praca zdalna jednak nie taka fajna? Google obcina wypłaty za home office zależnie od lokalizacji

 0