Prezes Europejskiego Banku Centralnego: "Kryptowaluty są nic niewarte", "oparte na niczym"

Prezes Europejskiego Banku Centralnego: "Kryptowaluty są nic niewarte", "oparte na niczym"

Kryptowaluty przeżywają obecnie kiepski okres. Gwałtowne spadki cen i masowe pozbywanie się walut powodują, że wielu przeciwników krypto zaciera ręce, twierdząc, że bańka w końcu pękła. Do krytyki kryptowalut dołączył też prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde, która powiedziała, że kryptowaluty są oparte na "niczym" i "nic niewarte".

Kryptowaluty nie przeżywają obecnie najlepszego okresu. Oprócz gwałtownego spadku cen, który spowodował, że z rynków zniknął prawie 1 bilion dolarów, wydaje się, że ludzie ustawiają się w kolejce, aby zdyskredytować Bitcoina i inne cyfrowe aktywa. Najnowsza krytyka wyszła od prezesa Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde, która powiedziała, że kryptowaluty są oparte na "niczym" i "nic niewarte". "Przez cały czas mówiłam, że aktywa kryptowalutowe to aktywa wysoce spekulacyjne, bardzo ryzykowne" - powiedziała Lagarde w holenderskiej telewizji. "Moja skromna ocena jest taka, że nie są one nic warte. Nie opierają się na niczym, nie ma żadnych aktywów bazowych, które działałyby jako kotwica bezpieczeństwa".

Christine Lagarde, prezes EBC skrytykowała kryptowaluty, twierdząc, że są oparte na niczym i nic niewarte. Jednocześnie chwali cyfrowe euro, które będzie wprowadzone przez Europejski Bank Centralny.

Legrde nie jest jednak przeciwnikiem cyfrowych walut jako ogółu. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że przekonuje ona do cyfrowego euro EBC, którego testy ruszają w 2023 roku, a wprowadzone ma zostać już za 4 lata. "Gwarantuję, że w dniu, w którym wyjdzie cyfrowa waluta banku centralnego, jakiekolwiek cyfrowe euro – bank centralny będzie za tym stał i myślę, że jest to znacznie inne niż te inne rzeczy [kryptowaluty]".

Ataki na kryptowaluty padają obecnie z wielu stron i to nawet tych niespodziewanych. Niedawno Sam Bankman-Fried, kryptomiliarder i właściciel FTX, jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie stwierdził, że choć Bitcoin ma potencjał jako magazyn wartości, to nie nadaje się jako sieć płatnicza. Kryptowaluta ta według niego pochłania zbyt dużo zasobów i nie jest efektywna.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prezes Europejskiego Banku Centralnego: "Kryptowaluty są nic niewarte", "oparte na niczym"

 0