realme zapowiada swojego pierwszego laptopa. Solidna specyfikacja w atrakcyjnej cenie

realme zapowiada swojego pierwszego laptopa. Solidna specyfikacja w atrakcyjnej cenie

realme idzie śladami innych chińskich marek, które zaczynały od smartfonów i rozszerzyło swoją ofertę o pierwszy laptop. realme Book, bo tak nazywa się ten sprzęt, to stylowy ultrabook o solidnej specyfikacji i naprawdę atrakcyjnej cenie. 

realme Book jest zamknięty w metalowej obudowie o grubości zaledwie 14,9 mm. Dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej oraz niebieskiej. Przy przekątnej ekranu wynoszącej 14” waży tylko 1,38 kg. Laptop wyposażony jest w wyświetlacz IPS Full Vision 2K o rozdzielczości 2160 × 1440 pikseli. Maksymalna jasność ekranu to 400 nitów, a jego format 3:2 pozwala na wyświetlenie większej ilości informacji w obszarze roboczym niż ma to miejsce przy popularnym formacie 16:9 (choćby w trakcie pracy z dokumentami w pakiecie MS Office).

realme idzie śladami innych chińskich marek, które zaczynały od smartfonów i rozszerzyło swoją ofertę o pierwszy laptop.

realme zapowiada swojego pierwszego laptopa. Solidna specyfikacja w atrakcyjnej cenie

realme Book jest napędzany procesorami Intel Core 11. generacji (Intel Core i3 lub i5), chłodzonymi „wydajnym, lecz cichym” dwuwentylatorowym układem Storm Cooling System. Notebook oferuje do 16 GB dwukanałowej pamięci RAM (LPDDR4x) oraz jest wyposażony w szybki w dysk SSD o pojemności do 512 GB. Bateria zapewniać ma nawet 11 godzin pracy na jednym ładowaniu. Proces uzupełniania energii wykorzystuje technologię 65 W Super-Fast Charge.

realme zapowiada swojego pierwszego laptopa. Solidna specyfikacja w atrakcyjnej cenie

Jeśli chodzi o gniazda, to urządzenie oferuje po jednym porcie: USB-C, USB-A oraz w modelu z procesorem Intel Core i5 dodatkowo także port Thunderbolt 4/USB4. Nie zabrakło gniazda jack 3,5 mm dla słuchawek, ani głośników stereo, za strojenie których odpowiada firma HARMAN (wsparcie dla DTS HD). realme Book ma także dwa mikrofony obsługujące redukcję szumów.

realme GT - test nowego zabójcy flagowców

Funkcja „PC Connect” od realme pozwala użytkownikom na synchronizację telefonu z laptopem, co ułatwia korzystanie z aplikacji mobilnych na komputerze z Windows 10. Całości dopełniają podświetlana klawiatura o skoku 1,3 mm i czytnik linii papilarnych zaszyty w przycisku zasilania. Ceny laptopa realme Book ujawnione podczas globalnej premiery urządzenia zaczynają się od 749 USD:

  • realme Book, Intel Core i3, 8 GB RAM, SSD 256 GB – 749 USD
  • realme Book, Intel Core i3, 8 GB RAM, SSD 512 GB – 799 USD
  • realme Book, Intel Core i5, 8 GB RAM, SSD 512 GB – 969 USD
  • realme Book, Intel Core i5, 16 GB RAM, SSD 512 GB – 999 USD

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme zapowiada swojego pierwszego laptopa. Solidna specyfikacja w atrakcyjnej cenie

 0