Resident Evill Village działa lepiej po wgraniu cracka. Capcom odnosi się do problemów z grą

Resident Evill Village działa lepiej po wgraniu cracka. Capcom odnosi się do problemów z grą

W ostatnim czasie pisaliśmy o Resident Evil Village, który działa płynniej po wgraniu cracka i pozbyciu się zabezpieczeń DRM. Większą liczbę klatek dostrzeżemy szczególnie w przypadku bardziej wymagających scen walki i w zamku lady Dimitrescu.

O braku spadków FPS w pirackiej wersji świadczą opublikowane na YouTube materiały porównawcze jak choćby ten widoczny poniżej. Twórcy Denuvo, którego program również ochrania nowego Residenta odcięli się od sprawy twierdząc, że to nie ich oprogramowanie wpływa negatywnie na działanie produkcji. Deweloperzy, którzy zostali skrytykowani za problemy z wydajnością postanowili zabrać głos przyznając, że pracują nad poprawą płynności i wydadzą stosowną aktualizację za jakiś czas. "Zespół analizuje dotychczas nadesłane raporty związane z wydajnością i pracuje nad stworzeniem odpowiedniej łatki" - głosi komunikat firmy przesłany serwisowi The Gamer. Studio jest więc świadome sytuacji i chce z niej wyjść z twarzą.

Capcom potwierdził, że pracuje nad rozwiązaniem problemów z wydajnością w Resident Evil Village.

Liczymy więc, że Resident Evil Village zacznie działać lepiej na oryginalnej wersji, bez psujących zabawę przycinek. Nie wiemy, w jaki sposób spadki będą wyeliminowane, ale jeden ze scenariuszy zakłada pozbycie się zabezpieczeń antypirackich. Wiemy, iż w przypadku Denuvo, które również potrafi w niektórych przypadkach negatywnie wpływać na gry, wyrzucenie DRM pomaga. Z drugiej strony nie wiemy, czemu Capcom nadal nie skasował wszelkich osłon skoro piracka edycja od dawna dostępna jest do pobrania w internecie? Może właśnie teraz nadeszła odpowiednia chwila na podjęcie tej decyzji.

Warto wspomnieć, że swoje testy przeprowadziła również ekipa Digital Foundry, które niestety potwierdzają, że edycja z crackiem nie cierpi na nagłe przycinki. Denuvo zyskujące niesławę nie tylko przez negatywnie wpływanie na wydajność ochranianych produkcji, ale również skuteczność. Wracając jeszce do Denvo to bywały przypadki, kiedy tytuły z tym DRM padały nawet po kilku dniach od debiutu, choć wiemy, iż nie ma w pełni skutecznych narzędzi, to taki wynik nie satysfakcjonuje wydawców gier.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Resident Evill Village działa lepiej po wgraniu cracka. Capcom odnosi się do problemów z grą

 0