ROG Maximus Z690 Hero może wywołać pożar. ASUS wycofuje 10 tys. płyt, a powodem jest... kondensator

ROG Maximus Z690 Hero może wywołać pożar. ASUS wycofuje 10 tys. płyt, a powodem jest... kondensator

Firma ASUS jest zmuszona do wycofania 10 tysięcy płyt głównych ROG Maximus Z690 Hero z powodu odwrotnie zamontowanego kondensatora. Dotknięte problemem konstrukcje są rewizjami sprzedawanymi przed grudniem 2021 roku, a ich numery seryjne zaczynają się od MA, MB i MC. Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) twierdzi, że do tej pory odnotowano 10 stopionych płyt głównych, jednak na szczęście nikt nie ucierpiał.

Mówi się, że człowiek uczy się na błędach. Wygląda na to, że tę lekcję ASUS zapamięta na długo. Firma jest zmuszona do wycofania 10 tysięcy egzemplarzy płyty głównej ROG Maximus Z690 Hero z powodu... odwrotnie zamontowanego kondensatora. Mimo, iż przyczyna wydaje się dość komiczna, to nie należy jej lekceważyć, bowiem może doprowadzić nawet do pożaru. Samą wadę już w styczniu zauważył jedne z YouTuberów. Firma obiecała współpracować z agencjami rządowymi nad programem wymiany. Teraz, czyli 7 miesięcy później, Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) oraz ASUS ogłaszają wycofanie konstrukcji. Zgodnie z udostępnionymi informacjami, płyty dotknięte tym problemem posiadają numery seryjne rozpoczynające się od znaków MA, MB i MC. Sam numer znajduje się na etykiecie, tuż obok 24-pinowego złącza zasilania lub na opakowaniu produktu.

ASUS wraz z Amerykańską Komisją ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich ogłosili oficjalne wycofanie 10 tysięcy egzemplarzy płyty głównej ROG Maximus Z690 Hero ze źle zamontowanym kondensatorem. Do tej pory odnotowano 10 przypadków stopienia się płyty.

ASUS  ROG Maximus Z690 Hero

Według CPSC, do tej pory odnotowano 10 przypadków stopionych płyt głównych. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał. Nie wiemy natomiast, czy w związku z tak niespodziewaną awarią, zniszczeniu uległy jakieś przedmioty posiadaczy ROG Maximus Z690 Hero. Bardzo możliwe, że rewizje sprzedawane od stycznia 2022 roku nie posiadają już wady, ponieważ płyta wciąż widnieje na półkach sklepowych.

Zalecamy jednak dokładne sprawdzenie przed zakupem, czy faktycznie dany egzemplarz jest wolny od omawianego problemu. Wpadki się zdarzają, ale ta będzie dość sporo kosztować, bowiem ASUS  ROG Maximus Z690 Hero kosztuje w polskich sklepach około 3500 złotych.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ROG Maximus Z690 Hero może wywołać pożar. ASUS wycofuje 10 tys. płyt, a powodem jest... kondensator

 0