Samsung podobno pracuje nad customowym chipsetem dla smartfonów Galaxy S. To reakcja na problemy S22

Samsung podobno pracuje nad customowym chipsetem dla smartfonów Galaxy S. To reakcja na problemy S22

W sieci pojawiła się właśnie nowa plotka sugerująca, że Samsung projektuje autorski customowy chipset dla serii Galaxy S szykowanej na 2025 rok. Na chwilę obecną radzimy podchodzić z rezerwą do tych rewelacji, ale coś faktycznie może być na rzeczy. 

Zapewne część użytkowników zastanawia się, czym ten nowy chipset różnić będzie się od Exynosów, które przecież również są autorskimi układami Samsunga dla smartfonów. Już tłumaczymy, SoC z tej linii nie są customowymi procesorami dla serii S, a nawet nie są ekskluzywne dla urządzeń koreańskiego giganta, ponieważ sprzedaje on część tych chipów innym producentom, takim jak Motorola czy vivo (choć trzeba przyznać, że w niewielkim zakresie). 

W sieci pojawiła się właśnie nowa plotka sugerująca, że Samsung projektuje autorski customowy chipset dla serii Galaxy S szykowanej na 2025 rok.

Samsung podobno pracuje nad customowym chipsetem dla smartfonów Galaxy S. To reakcja na problemy S22

Nowa plotka cytowana przez południowokoreański serwis Inews24 i godnego zaufania informatora IceUniverse sugeruje, że kierownictwo Samsunga nie jest zadowolone z reakcji na skandal z funkcją Game Optimizing Service (GOS) w serii Galaxy S22, a także z niewystarczających wydajności i throttlingu chipsetów Snapdragon 8 Gen 1 i Exynos 2200 w najnowszych flagowcach firmy. W związku z tym omawiane jest nowe podejście podobne do tego, co robi Apple z chipsetami z serii A, które ma na celu dostarczenie na rynek lepiej zoptymalizowanych urządzeń.

Starsze chipsety Exynos sprzed 2020 r. wykorzystywały customowe rdzenie opracowane przez Samsunga, ale producent zamknął dział autorskich rdzeni procesorów w grudniu 2019 r. Nie wiadomo, czy nowe chipsety będą częścią linii Exynos, czy też Samsung wprowadzi na rynek zupełnie nową markę. 

Teraz odpowiadając na pytanie, w jaki sposób firma rozwiąże problem z Game Optimizing Service (GOS), szef działu mobilnego Samsunga, Roh Tae-moon, powiedział, że firma stworzy Application Processor (AP) dedykowany serii Galaxy S. Chociaż Roh nie ujawnił żadnych szczegółów na temat układu i tego, czym będzie się różnił od Exynosa, Ice Universe twierdził, że nowy procesor Samsunga dedykowany serii Galaxy S zostanie użyty po raz pierwszy w modelach „Galaxy S25” w 2025 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung podobno pracuje nad customowym chipsetem dla smartfonów Galaxy S. To reakcja na problemy S22

 0