Samsung wierzy w sukces składanych smartfonów. Firma chce zwiększyć ich produkcję

Samsung wierzy w sukces składanych smartfonów. Firma chce zwiększyć ich produkcję

Samsung wierzy w sukces składanych smartfonów i planuje wyprodukować dużą ilość m.in. Galaxy Fold 4. Ciężko jednak ocenić czy segment ten będzie cieszył się dużym zainteresowaniem ze względu na niemałe ceny składanych telefonów.

Samsung pozostaje liderem rynku składanych smartfonów dzięki serii Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip. Południowokoreański producent ma równie ambitne cel na 2022 rok, o czym informuje The Elec. Firma chce bowiem zwiększyć produkcję składanych smartfonów w przyszłym roku. Mówiąc dokładniej, Samsung od trzeciego kwartału 2022 roku wyprodukuje 2,9 mln sztuk Galaxy Z Fold 4 oraz 6,9 mln modeli Galaxy Z Flip 4 (łącznie 9,8 mln sztuk). Źródłem tej informacji są wewnętrzne plany wysyłek giganta z Korei Południowej, do których dotarł The Elec. Sklep donosił wcześniej, iż producent w bieżącym roku dostarczy od sześciu do siedmiu milionów składanych urządzeń (od 2,5 do trzech milionów Galaxy Z Fold 3, a także od 3,5 do czterech milionów egzemplarzy Galaxy Z Flip 3).

Samsung w 2022 roku zamierza zwiększyć produkcję składanych smartfonów.

Reasumując, jeżeli prognozy znajdą pokrycie w rzeczywistości, to dostawy składanych smartfonów Samsunga byłyby o wiele większe niż w bieżącym roku. Z drugiej strony, podawano, że dostawy składanych telefonów Samsunga w 2020 roku wyniosły 2,5 mln sztuk, czyli 60% zakładanego celu (od 4,5 do 5 mln sztuk). Dlatego istnieje opcja, że założenia korporacji mogą nie przełożyć się na rzeczywistość. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że masowa produkcja Galaxy S22 FE ruszy od trzeciego kwartału 2022 roku i trafi do sklepów w tym samym okresie. Nie zapominajmy, że wciąż czekamy na debiut Galaxy S21 FE.

Moment ten nastąpi najpewniej dopiero w nadchodzącym roku (spekuluje się o styczniu). Galaxy S21 FE ma być wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz FHD+ AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. W ekranie zostanie umieszczona 32 Mpix aparat do selfie. Dostanie też potrójny zestaw kamer 32 Mpix obiektyw główny, 12 Mpix obiektyw ultraszerokokątny i 8 Mpix teleobiektyw. Sercem smartfona będzie procesor Qualcomm Snapdragon 888 lub Exynos 2100 (zapewne w zależności od regionu) wspomagany przez 8 GB RAM + 128/256 GB pamięci na dane.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung wierzy w sukces składanych smartfonów. Firma chce zwiększyć ich produkcję

 0