Sapphire Radeon RX 570 Duo - karta z dwoma GPU Polaris dla górników i nie tylko

Sapphire Radeon RX 570 Duo - karta z dwoma GPU Polaris dla górników i nie tylko

Sapphire wprowadził nową górniczą kartę graficzną z dwoma układami graficznymi Radeon RX 570 opartymi na architekturze AMD Polaris. Układ ten jest przeznaczony do kopania, ale posiada również wyjście wyświetlacza, co oznacza, że ​​karta może być używana jako zwykła karta graficzna.

Karty oparte o GPU Polaris nie są najświeższe, jednak wciąż mogą oferować całkiem przyzwoitą wydajność wydobycia kryptowalut. RX 570 Duo to zupełnie nowy model, co oznacza, że Sapphire ma w magazynach wciąż spore ilości Polarisów i szuka sposobu, żeby się uch pozbyć, tworząc karty dla górników. Sapphire Radeon RX 570 Duo oferuje niestandardowy projekt PCB, na którym umieszczono dwa procesory graficzne AMD Polaris 10. Karta graficzna jest wyposażona w system chłodzenia z dwoma wentylatorami, a każdy procesor graficzny jest wyposażony we własny blok radiatora, który posiada kilka własnych ciepłowodów. 

Radeon RX 570 Duo od Sapphire to nietypowa karta z dwoma GPU, która dedykowana jest górnikom. Nowość to kreatywny sposób na pozbycie się starszych Polarisów.

Radeon RX 570 to okrojony układ AMD Polaris, który posiada 2048 aktywne rdzenie z łącznej liczby 2304 rdzeni. Zegary GPU wynosi 1150 MHz, a zegar pamięci 2100 MHz lub 8,4 Gbps, co wskazuje, że producent fabrycznie zoptymalizował kartę pod kątem maksymalnej wydajności wydobycia. Na płytce znajdują się dwa 8-pinowe złącza, ale karta pobiera tylko 125 W mocy i zapewnia szybkość 60 MH/s w Ethereum. Temperatury są również utrzymywane na stałym poziomie 60-65°C. Na karcie znajduje się łącznie 16 GB pamięci GDDR5, która działa przez 256-bitowy interfejs magistrali x2.

 AMD Radeon RX 6600 XT z niesamowitą wydajnością kopania ETH w stosunku do pobieranej mocy

Kartę rzekomo można dostać za około 850 USD, jednak nie wiadomo, czy jest to cena producenta, czy też cena rynkowa. Jak na oferowany poziomom wydajności, karta jest bardzo droga, a na rynku są znacznie lepsze alternatywy w postaci RTX 3060 Ti bez ograniczenia LHR. Również ostatnio wydany Radeon RX 6600 XT choć oferuje mniejszą o połowę wartość wydobycia, to wydajność na Wat jest zdecydowanie wyższa niż w podwójnym RX 570. Karta Sapphire ma jednak tę zaletę, że oferuje dwa GPU, a zajmuje miejsce jednej karty.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sapphire Radeon RX 570 Duo - karta z dwoma GPU Polaris dla górników i nie tylko

 0