Stalker 2 nie zadebiutuje w terminie. GSC Game World przekłada moment wydania gry

Stalker 2 nie zadebiutuje w terminie. GSC Game World przekłada moment wydania gry

Xbox & Bethesda Showcase 2022 przyniósł nie tylko prezentacje gier, ale także smutną wiadomość dla osób czekających na Stalkera 2. Produkcja ukraińskiego studia GSC Game World nie pojawi się w terminie.

O trudnej sytuacji deweloperów ze studia GSC Game World wynikającej z wojny w Ukrainie pisano już wcześniej. Ekipa była zmuszona zawiesić rozwój gry w związku z rosyjską inwazją, który wznowiła jakiś czas później, ale wydarzenia u naszego sąsiada negatywnie wpłynęły na datę premiery Stalkera 2. Produkcja niestety nie zadebiutuje w 2022 roku, tylko najwcześniej w grudniu 2023 roku (nie ma jednak gwarancji, iż następne opóźnienie nie nastąpi). Przypomnijmy, że Stalker 2 powinien trafić do sprzedaży 8 grudnia bieżącego roku.

Stalker 2 nie zadebiutuje w tym roku. Premierę gry przełożono na grudzień 2023 roku.

Jeszcze wcześniej GSC Game World przełożyło moment wydania z kwietnia do wspomnianego grudnia. Wówczas twórcy przyznali, że opóźnienie wynika z chęci dopracowania gry i pomoże spełnić wizję pomysłodawców projektu. Rosyjska agresja doprowadziła jednak do zawieszenia działalności kijowskiego studia, zaś deweloperzy przypuszczali, że do regularnej pracy wrócą, po zakończeniu wojny. Dopiero w zeszłym miesiącu pojawiły się doniesienia mówiące, że deweloper wznowił prace nad grą, a plotki głosiły, że niektórzy deweloperzy przenieśli działalność.

Stalker 2 nie był obecny na prezentacji Xbox & Bethesda Showcase 2022, zamiast tego pokazano m.in. Starfield i Redfall. Stalker 2 trafi na PC i konsole Xbox Series X/S. Będzie również dostępny w abonamencie Xbox Game Pass. Tytuł korzysta z silnika Unreal Engine 5. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe to do odpalenia gry w minimalnych ustawieniach potrzebujemy komputera wyposażonego w procesor Intel Core i5-7600K lub AMD Ryzen 5 1600X, 8 GB pamięci RAM i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB albo AMD Radeon RX 580 8 GB.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stalker 2 nie zadebiutuje w terminie. GSC Game World przekłada moment wydania gry

 0