Star Citizen to fenomen crowdfundingu. Twórcy zebrali od wspierających pół miliarda dolarów

Star Citizen to fenomen crowdfundingu. Twórcy zebrali od wspierających pół miliarda dolarów

O Star Citizen, czyli kosmicznym RPG o niezwykle ambitnych założeniach, pisaliśmy już wielokrotnie, bo ta gra to swoisty fenomen, bijący wszelkie rekordy crowdfundingu. Oficjalny licznik do śledzenia finansowania społecznościowego tego projektu ujawnił, że przekroczył on kolejny ogromny kamień milowy. Tytuł opracowany przez Cloud Imperium Games ​​zebrał już bowiem ponad 500 milionów dolarów od wspierających.

Finansowanie przekroczyło granicę 400 milionów dolarów w listopadzie zeszłego roku, a ostatnie 100 milionów dolarów, pozwoliło przekroczyć granicę pół miliarda dolarów w mniej niż 10 miesięcy. Jak wynika z narzędzia do śledzenia wsparć od społeczności, czerwiec był szczególnie dobrym miesiącem dla studia, które w tym czasie otrzymało ponad 20 milionów dolarów. Studio oferuje różnorodne statki i dodatki do gry jako zachęty do wpłacania pieniędzy na dalszy rozwój projektu i najwyraźniej ta strategia przynosi wymierne skutki. 

Tytuł opracowany przez Cloud Imperium Games ​​zebrał już ponad 500 milionów dolarów od wspierających.

Star Citizen to fenomen crowdfundingu. Twórcy zebrali od wspierających pół miliarda dolarów

Niestety daty premiery wciąż pozostają nieznana, zarówno dla pełnego trybu gry wieloosobowej, jak i kampanii fabularnej, która ma być naszpikowana gwiazdami prosto z Hollywood. Cloud Imperium Games stale dostarcza jednak kwartalne aktualizacje gry, a ostatni duży update (Alpha 3.17) wprowadził rzeki dla planet, tankowanie między statkami w locie oraz zaktualizowany system sprzedaży łupów.

Następna duża aktualizacja Star Citizen Alpha, 3.18, powinna zostać udostępniona wkrótce. Ta przyniesie system odzyskiwania do rozbierania statków dla zysku, trwałe obiekty na wszystkich serwerach, jaskinie piaskowe, rozszerzoną rozgrywkę w więzieniu i nie tylko. Mamy tylko nadzieję, że ten projekt w końcu doczeka się finalnej wersji, a jesteśmy niezmiernie ciekawi kampanii fabularnej, o której w ostatnim czasie zrobiło się cicho. Na razie trzeba jednak uzbroić się jeszcze w mnóstwo cierpliwości, bo nic nie wskazuje na rychłą premierę, wręcz przeciwnie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Citizen to fenomen crowdfundingu. Twórcy zebrali od wspierających pół miliarda dolarów

 0