Zelda na NES najdroższą grą? To już nieaktualne, bo jest nowy rekordzista. Kwota zakupu powala

Zelda na NES najdroższą grą? To już nieaktualne, bo jest nowy rekordzista. Kwota zakupu powala

Zaledwie dwa dni po tym, jak zapieczętowana kopia The Legend of Zelda w wersji na NES stała się najdroższą grą wideo, jaką kiedykolwiek sprzedano, rekord został ponownie pobity. Nowy posiadacz tytułu najdroższej gry w historii to zapieczętowana kopia klasycznego Super Mario 64 na Nintendo 64, która została kupiona za oszałamiającą kwotę 1,56 miliona dolarów.

Heritage Auctions sprzedało rzadką kopię The Legend of Zelda 9 lipca za 870000 USD, zbliżając się coraz bardziej do kamienia milowego wynoszącego milion dolarów i pokonując poprzedniego rekordzistę – kopię Super Mario Bros NES – o 210000 USD. Rekordzista nie cieszył się tytułem zbyt długo, bo Zelda pozostała na szczycie tylko przez dwa dni. Heritage Auctions sprzedało wczoraj kopię Super Mario 64, która prawie podwoiła ostatni rekord, osiągając 1,56 miliona dolarów. Licytacja zaczęło się od 100000 USD, więc oczekiwano wysokiej ceny końcowej, jednak ostateczny wynik przebił najśmielsze oczekiwania.

Super Mario 64 na Nintendo 64 to nowa najdroższa gra w historii. Kopię gry w idealnym stanie sprzedano za 1,56 miliona dolarów.

Super Mario 64 okazał się tak cenny dzięki ocenie Wata 9,8 A++, która potwierdziła, że ​​opakowanie jest nowe lub bliskie idealnego stanu – tak jak wtedy, gdy gra opuściła fabrykę. Heritage Auctions mówi, że gra jest tylko jedną z mniej niż pięciu znanych zapieczętowanych kopii w tym stanie. "Cóż - trochę nas zamurowało" – napisało Heritage Auctions. "Co możemy w ogóle powiedzieć, żeby to oddało znaczenie na jakie ta kopia zasługuje? Kulturowe znaczenie tego tytułu i jego znaczenie dla historii gier wideo jest najważniejsze, a stan tej kopii jest po prostu tak zapierający dech w piersiach, że naprawdę tracimy na tym".

"Jeśli masz serce nastawione na zdobycie najwyżej ocenionej kopii bestsellerowej gry wideo na Nintendo 64 – pierwszej przygody 3D maskotki Nintendo, Mario – mamy tylko jedną radę: tutaj nie stracisz" - dodał dom aukcyjny. Wiele przedmiotów kolekcjonerskich odnotowało w ostatnich miesiącach wzrost wartości. Widzimy coraz większe kwoty wydawane na gry w kolekcjonerskim stanie, jak również coraz bardziej wartościowe są m.in. karty z Pokemonami - ta zmiana sytuacji powoduje, że w sklepach w USA dochodziło nawet do zamieszek, gdy pojawiała się nowa partia towaru.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zelda na NES najdroższą grą? To już nieaktualne, bo jest nowy rekordzista. Kwota zakupu powala

 0