Szef Take-Two twierdzi, że Xbox Game Pass może mieć już 30 millionów subskrybentów

Szef Take-Two twierdzi, że Xbox Game Pass może mieć już 30 millionów subskrybentów

Microsoft od lat niechętnie dzieli się konkretnymi statystykami sprzedaży swoich konsol, jak również rzadko zdradza liczbę subskrybentów usługi Xbox Game Pass. Co jakiś czas jednak ktoś z branży wyręcza giganta z Redmond w tym zakresie i właśnie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją. 

Niedawno szef Take-Two Interactive Strauss Zelnick i Phil Spencer z Xboxa spotkali się z redaktor naczelną TheWrap, Sharon Waxman, aby porozmawiać o przyszłości gier i o tym, jak branża radzi sobie podczas pandemii COVID-19. Podczas wywiadu wideo TheGrill Zelnick najprawdopodobniej ujawnił, że Xbox Game Pass ma teraz około 30 milionów subskrybentów.

Szef Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, najprawdopodobniej ujawnił, że Xbox Game Pass ma teraz około 30 milionów subskrybentów.

Xbox Game Pass na PlayStation? Microsoft odnosi się do planów przeniesienia usługi na inne platformy

Zelnick powiedział to pod koniec wywiadu, kiedy Waxman zapytała parę o nowe modele biznesowe w grach. Prezes Take-Two odpowiedział na to: „Myślę, że kiedy ostatnio sprawdzaliśmy, mieliśmy około 30 milionów subskrybentów, Phil, prawda? Coś w tym stylu?” Następnie Zelnick poprosił Spencera o ujawnienie liczby, ale Spencer powiedział tylko, że „Ostatnia publiczna liczba, którą ogłosiliśmy, wynosiła 18 milionów”. Rzecznik Microsoftu potwierdził, że „Xbox GamePass miał ponad 18 milionów członków w styczniu 2021 roku”.

Ponieważ Take-Two Interactive jest jednym z największych wydawców – i ważnym partnerem Xbox Game Pass – Zelnick może mieć informacje dotyczące liczby subskrybentów usługi. Jednak wszystko to może być po prostu nieporozumieniem. Miejmy nadzieję, że Microsoft wkrótce ogłosi oficjalną liczbę, zamiast podawać liczbę z początku roku.

Przypominamy, że Xbox Game Pass to miesięczne członkostwo, w ramach którego płacimy 40 zł miesięcznie na konsoli lub 39,99 zł miesięcznie na PC, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do setek gier, które co jakiś czas są partiami zastępowane nowymi tytułami. Katalog zawiera szereg tytułów niezależnych, a także hitów AAA, a co więcej otrzymujemy dostęp do produkcji wydawanych przez Microsoft już w dniu ich premiery. Xbox Game Pass Ultimate łączy Xbox Game Pass na konsolę i komputer, Xbox Live Gold, Xbox Cloud Gaming i inne dodatki w jeden pakiet, który kosztuje 54,99 zł miesięcznie.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szef Take-Two twierdzi, że Xbox Game Pass może mieć już 30 millionów subskrybentów

 0