Take-Two na wojnie z modderami. Wydawca zażądał usunięcia modyfikacji do GTA 4

Take-Two na wojnie z modderami. Wydawca zażądał usunięcia modyfikacji do GTA 4

Take-Two walczy z modderami, którzy przygotowują modyfikacje do poszczególnych odsłon Grand Theft Auto i domaga się ich wycofania z internetowej dystrybucji. Nie inaczej jest w przypadku moda do GTA 4.

Zespół modderów odpowiedzialnych za przygotowanie modyfikacji do trylogii GTA o nazwie Definitive Edition poinformował, że usunięto moda do Grand Theft Auto 4. GTA 4 Definitive Edition Mod wnosi szereg ulepszeń głównie wizualnych, dzięki czemu wydana w 2008 roku produkcja wygląda lepiej niż oryginalna wersja. Najwidoczniej nie przypadł on do gustu Take-Two, wydawcy serii, który doprowadził do jego usunięcia z sieci. Co ciekawe modyfikacje do poprzednich części wciąż są dostępne do pobrania. Wycofano również GTA 4 Ultimately Beautiful Edition.

Modderzy byli zmuszeni usunąć modyfikację do GTA 4 w związku z rozszczeniami praw autorskich.

W przypadku drugiego moda nie wiadomo czy za jego zniknięcie odpowiada Take-Two, ale biorąc pod uwagę działalność firmy nie stanowiłoby to zaskoczenia. W końcu wydawca doprowadził do likwidacji wielu modów do Grand Theft Auto. Mimo wszystko nadal dostępnych jest sporo modyfikacji nie tylko upiększających świat Liberty City, ale też np. przenoszący nas do Polski, a dokładniej Warszawy. GTA IV Poland: Warsaw pozwala zwiedzić m.in. Pałac Kultury i Nauki, Most Świętokrzyski, Bulwary Wiślane, Sejm, Łazienki czy Stadion Narodowy.

Niestety Take-Two psuje sobie reputację żądając kasowania modyfikacji, które niekiedy wnoszą ciekawe pomysły i upiększają dane gry takie jak oryginalną trylogię Grand Theft Auto. Przypomnijmy, że w zeszłym roku fani marki doczekali się potworka w postaci GTA Trilogy - Definitive Edition, który zawiera przedziwną warstwę graficzną i przynajmniej na starcie dużo błędów wołających o pomstę do nieba. Co ciekawe w okresie debiutu odświeżonej trylogii Take-Two polowało na mody graficzne do pierwotnych wydań.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Take-Two na wojnie z modderami. Wydawca zażądał usunięcia modyfikacji do GTA 4

 0