This War of Mine lekturą uzupełniającą w polskich szkołach. MEN udostępnia grę za darmo. Jak pobrać?

This War of Mine lekturą uzupełniającą w polskich szkołach. MEN udostępnia grę za darmo. Jak pobrać?

Ministerstwo Edukacji i Nauki dodało grę This War of Mine do podstawy programowej polskich szkół jako lekturę uzupełniającą. Teraz produkcję udostępniono za darmo.

This War of Mine od 11 bit studios jest pierwszą w historii polskiej edukacji, lekturą uzupełniającą w formie gry wideo. Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca, żeby włączono ją w proces dydaktyczny uczniów oraz uczennic szkół ponadpodstawowych. Pomóc mają materiały o charakterze edukacyjnym do wykorzystania podczas prowadzonych zajęć, które MEN przygotował w kooperacji z deweloperami odpowiedzialnymi za tytuł. Są one dostępne na stronie ministerstwa. To jednak nie wszystko, gdyż This War of Mine zostało udostępnione całkowicie za darmo w formie DRM-free (bez zabezpieczeń antypirackich). Więcej informacji o projekcie i jak pobrać grę znajdziemy tutaj.

This War of Mine to pierwsza, w historii polskiej edukacji, lektura uzupełniająca w formie gry wideo.

Gra nie jest w tym przypadku przypisana do konkretnej platformy. This War of Mine opowiada o losach cywilów usiłujących przetrwać w mieście ogarniętym przez konflikt zbrojny. Cechuje ją niezwykły realizm w oddaniu ponurej rzeczywistości towarzyszącej wojnom i bezkompromisowe ukazanie wyniszczającej moralnie oraz fizycznie walki o życie. Naszym zadaniem jest zapewnienie kierowanym postaciom rzeczy niezbędnych do przeżycia takich jak jedzenie, woda czy lekarstwa.

Starania o medykamenty i żywność, handel wymienny, czy konieczność dbania o najmłodszych wyznaczają w grze rytm szarej codzienności. Podobnie jak nocne przeczesywanie okolicy w poszukiwaniu zasobów oraz sytuacje, w których należy podejmować moralnie skomplikowane decyzje. This War of Mine do działania wymaga minimum dwurdzeniowego procesora taktowanego zegarem 2,4 GHz, 2 GB pamięci RAM, kartę graficzną GeForce GTX 260, Radeon HD 5770, 1024 MB i systemu operacyjnego Windows 7/8/10/11. Graliście w This War of Mine? Jakie są wasze opinie? Dajcie znać w komentarzach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: This War of Mine lekturą uzupełniającą w polskich szkołach. MEN udostępnia grę za darmo. Jak pobrać?

 0