Threadripper 5000 „Chagall” - wiemy, kiedy zadebiutują nowe procesory HEDT od AMD 

Threadripper 5000 „Chagall” - wiemy, kiedy zadebiutują nowe procesory HEDT od AMD 

Nie możecie się doczekać debiutu nowej generacji procesorów Threadripper od AMD? W takim razie mamy dla was dobre wieści, gdyż te najprawdopodobniej będą miały swoją premierę już w przyszłym miesiącu. 

AMD jest podobno gotowe do ujawnienia nowej generacji procesorów Threadripper 5000 i ich prezentacja nastąpi już w sierpniu. Ryzen Threadripper to platforma, która samodzielnie zakończyła monopol Intela w segmencie HEDT, znacząco zwiększając liczbę rdzeni procesorów dostępnych dla konsumentów, w porównaniu z tym, co zapewniali Niebiescy w swoich produktach. Zakładając, że seria Threadripper 5000 będzie miała podobną cenę co poprzednicy, zapowiada się ona na prawdziwego potwora w ofercie Czerwonych i powinna być idealną platformą dla entuzjastów i profesjonalistów, szukających CPU o możliwie największej liczbie rdzeni. 

AMD jest podobno gotowe do ujawnienia nowej generacji procesorów Threadripper 5000 i ich prezentacja nastąpi już w sierpniu.

Threadripper 5000 „Chagall” - wiemy, kiedy zadebiutują nowe procesory HEDT od AMD 

Jeśli chodzi o nowości w procesorach AMD Ryzen Threadripper 5000, jedną z głównych zmian będzie sama architektura rdzenia i przejście na technologię Zen 3, która zapewni 19% wzrost liczby IPC w stosunku do obecnej serii Threadripper 3000 opartej na Zen 2. Procesory Ryzen Threadripper 5000 o nazwie kodowej Chagall zachowają 64 rdzenie i 128 wątków, ale będą oferować wyższe częstotliwości taktowania, przeorganizowaną pamięć podręczną (L3) i mają być produkowane w nieco dopracowanym 7 nm procesie technologicznym od TSMC, aby zapewnić lepszą ogólną efektywność.

Project Hydra - 1usmus zapowiada nowe narzędzie do podkręcania Ryzenów

Threadripper 5000 „Chagall” - wiemy, kiedy zadebiutują nowe procesory HEDT od AMD 

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, MoePC oczekuje, że Chagall zaoferuje upgrade xGMI z 16 GT do 18 GT. W oparciu o konfigurację 8 + 1 MCM powinien mieć dokładnie taki sam rozmiar i układ chipa, a TDP również pozostanie na tym samym poziomie. AMD jeszcze nie zdecydowało się tu na wsparcie dla pamięci DDR5 i interfejsu PCIe 5.0, tak jak planuje to Intel w swoich następnych CPU. Pamięć podręczna L3 doczeka się jednak zmian. Jej pojemność zostanie podwojona z 16 MB na CCX do 32 MB na CCX. Co ciekawe, AMD pozostaje przy strategii długiego wspierania swoich gniazd i kolejna generacja Ryzen Threadripper będzie obsługiwać tę samą podstawkę TRX4 (SP3r3). Według wcześniejszych przecieków AMD ogłosi platformę dopiero w sierpniu, a powszechna dostępność planowana jest na wrzesień 2021 roku. Platforma zaczęła pojawiać się w różnych dziennikach zmian (np. HWINFO), co tylko potwierdza rychłe nadejście tych procesorów.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Threadripper 5000 „Chagall” - wiemy, kiedy zadebiutują nowe procesory HEDT od AMD 

 0