TikTok posiada ogromną bazę użytkowników na całym świecie

TikTok posiada ogromną bazę użytkowników na całym świecie

TikTok zyskał dzięki pandemii koronawirusa, osiągając bardzo dobre wyniki. Aplikacja utrzymuje swoją popularność do tej pory, a twórcy poinformowali o ważnej granicy, którą przekroczyła.

TikTok ogłosił, że posiada 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie i jest to naprawdę imponujący wynik, choć nie najlepszy. W czerwcu Facebook posiadał 2,9 mld aktywnych osób, co oznacza 7% wzrost w skali rok do roku. TikTok pod względem progresu przewyższa jednak platformę Marka Zuckerberga i odnotowuje 45% wzrost rok do roku, licząc od lipca 2020 roku kiedy to miał 698 milionów aktywnych użytkowników. Dodatkowo program ByteDance tak jak Facebook przekroczył próg 3 miliardów pobrań na całym świecie według danych firmy analitycznej SensorTower. Niewątpliwie TikTok dobrze wykorzystał trend publikowania krótkich materiałów wideo.

TikTok posiada 1 mld aktywnych użytkowników.

TikTok posiada ogromną bazę użytkowników na całym świecie

W ślad za nim poszła konkurencja np. Instagram, który oprócz udostępniania zdjęć ma także rozwiązanie Reels. Jeśli chodzi o kluczowe rynki dla TikToka, to są nimi Stany Zjednoczone, Europa, Brazylia i Azja Południowo-Wschodnia. O popularności aplikacji ByteDance pisaliśmy jakiś czas temu. Zgodnie z raportem App AnnieTikTok przewyższył w kwestii średniego czasu oglądania materiałów najpopularniejszą na świecie platformę Youtube zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i USA. YouTube to dużo starsza platforma mająca około 2 mln użytkowników.

Chociaż za TikToka odpowiada chińskie ByteDance, to w Państwie Środka młodzi odbiorcy nie mają lekko. Rząd w Pekinie wprowadził bowiem ograniczony czas korzystania z usługi przez małoletnich. Osoby, które nie ukończyły 14 lat zostają włączeni do trybu Youth Mode i mogą z niej korzystać przez maksymalnie 40 minut dziennie. W konkretnych godzinach od 6:00 do 22:00. To jeden z elementów oficjalnej walki władz Chin z uzależnieniem młodych ludzi.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok posiada ogromną bazę użytkowników na całym świecie

 0