Twitter prezentuje najpopularniejsze gry na platformie. Pierwsze miejsce zaskakuje?

Twitter prezentuje najpopularniejsze gry na platformie. Pierwsze miejsce zaskakuje?

Twitter udostępnił zestawienie gier, które cieszyły się największym zainteresowaniem na platformie społecznościowej. Brakuje tutaj oczywistych hitów, ale czy lider może zaskakiwać?

Twitter podzielił się listą gier, o których użytkownicy serwisu dyskutowali w tym roku najczęściej. Pierwsze miejsce zajął Genshin Impact, który utrzymał pierwsze miejsce, ponieważ ludzie najwięcej tweetowali o tej grze również w ubiegłym roku. Drugie miejsce przypadło Wordle a podium zamyka Ensemble Stars! Czwartą lokatę zajął Final Fantasy, zaś kolejne Project Sekai, Apex Legends, Elden Ring czy Valorant. Widzimy, że większe produkcje, choć znalazły się w rankingu to na odleglejszych pozycjach. W tym roku gracze mniej tweetują o Fortnite czy Animal Crossing i tych gier zabrakło na najnowszej liście. Warto wspomnieć, że umieszczono je w rankingu za 2021 rok.

Genshin Impact to gra, o której tweetowano najczęściej w 2022 roku.

Twitter gry

Gry to nie wszystko, a Twitter ujawnił też inne statystyki m.in. najczęściej tweetowanych e-sportowców. Liderem został FalleN, natomiast tuż za nim uplasowali się TenZ, Nobru, Fnx, Rekkles oraz Cabochard. Jeśli chodzi o drużyny e-sportowe, które były na ustach niemal wszystkich użytkowników niebieskiej platformy społecznościowej najpopularniejszymi są: Loud Esports, Karmine Corp, Crazy Raccoon, FaZe Clan, paiN Gaming i G2 Esports. Najpopularniejszymi ligami e-sportowymi pozostają: Campeonato Brasileiro de League of Legends, Apex Esports, League of Legends Champions Korea i Call of Duty League. Pełne zestawienie poszczególnych kategorii znajdziecie na tej stronie.

Twitter e-sport

Jesteście zaskoczeni tym o czym ludzie najczęściej tweetowali w pierwszej połowie 2022 roku? Genshin Impact wprawdzie wygrał z tuzami takimi jak Apex Legends czy Valorant, ale wbrew pozorom nie jest to gra, o której słyszeli fanatycy japońskich produkcji. Tym bardziej że pobierzemy ją za darmo w Epic Games Store. Nowy zwiastun "A Winter Night's Lazzo" Genshin Impact w ciągu zaledwie 24 godzin obejrzano przeszło 6 milionów razy. Dodatkowo zgodnie ze statystykami sprzed dwóch miesięcy gra w wersji mobilnej zarobiła 3 mld USD.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitter prezentuje najpopularniejsze gry na platformie. Pierwsze miejsce zaskakuje?

 0