Twitter skopiował funkcje znane z TikToka

Twitter skopiował funkcje znane z TikToka

Twitter postanowił skopiować funkcje znane z TikToka. Firma ogłosiła, że odtwarzacz wideo będzie teraz imersyjny. Oznacza to, że po dotknięciu filmu powinien wypełnić on cały ekran. Przewinięcie w górę spowoduje wyświetlenie kolejnych treści. Zmianom uległa także zakładka Explore, w której mają pojawiać się niektóre z najpopularniejszych nagrań udostępnionych na Twitterze. Firma nazywa funkcję karuzelą wideo.

Po wprowadzeniu opcji edytowania wpisów, Twitter postanowił zabrać się za kwestię wideo udostępnianych w serwisie. Nowe funkcje wyglądają jakby były skopiowane wprost z TikToka. Firma ogłosiła we wpisie na blogu, że aktualizuje odtwarzacz wideo. Dzięki uaktualnieniu filmy mają być bardziej imersyjne, co oznacza, że będą wyświetlane na całym ekranie po ich naciśnięciu. Z kolei przewinięcie w górę spowoduje wyświetlenie nowych treści. Twitter postanowił wprowadzić również funkcję zwaną karuzelą wideo. Będzie ona dostępna w zakładce Explore i pokaże jedne z najpopularniejszych nagrań w serwisie. Firma mówi, że ma to pomóc w odkrywaniu treści, które mogą nas zainteresować.

Twitter postanowił zaktualizować odtwarzacz wideo dodając nowe funkcje. Jedną z nich jest możliwość wypełnienia ekranu przez wideo za pomocą jednego naciśnięcia. Z kolei przewinięcie w górę spowoduje wyświetlenie nowych treści.

Twitter Immersive viewing

Twitter Immersive viewing

Twitter poinformował, że tryb imersyjny zacznie pojawiać się w ich aplikacji na system iOS w ciągu najbliższych dni. Karuzela wideo jest natomiast dostępna dla użytkowników w wybranych krajach, którzy korzystają z Twittera w języku angielskim na systemach iOS oraz Android. Mimo wszystko nie zdecydowano się na kompletną kopię TikToka, co zrobiły poniekąd już inne platformy (YouTube, czy Instagram).

Twitter video carousel

Twitter video carousel

Niemniej jednak zmiany są dość spore, zwłaszcza, że do tej pory nagrania wideo były traktowane jako części tweetów. Teraz mogą być z kolei osobną treścią do przeglądania. Ciekawe, co o nowych funkcjach powiedzą użytkownicy. Jak widać krótkie filmiki zyskały tak dużą popularność, że teraz praktycznie każda platforma społecznościowa musi mieć coś na wzór TikToka. Jakie jest wasze zdanie na ten temat, to dobry kierunek rozwoju aplikacji?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitter skopiował funkcje znane z TikToka

 0