Wargaming. Twórcy World of Tanks wycofują się z Rosji i Białorusi

Wargaming. Twórcy World of Tanks wycofują się z Rosji i Białorusi

Wargaming to producent gier znany z serii World of Tanks czy World of Warships, który główne biuro projektowe posiadał w Mińsku na Białorusi. Firma po inwazji Rosji na Ukrainę postanowiła zaprzestać prowadzenia działalności biznesowej w Federacji Rosyjskiej oraz Białorusi.

Wargaming przez ostatnie tygodnie przeprowadzał strategiczną rewizję swoich operacji biznesowych na świecie. Studio postanowiło, że nie będzie już mieć związków z Rosją oraz Białorusią i wycofa wszelką działalność biznesową prowadzoną w tych krajach. 31 marca deweloperzy przenieśli swoje gry z Federacji Rosyjskiej i Białorusi do lokalnie zarządzanej firmy Lesta Studio, która nie jest powiązana z Wargaming. Co istotne wywodzące się z Białorusi przedsiębiorstwo nie czerpie z tego tytułu żadnych korzyści i nie będzie ich mieć również w przyszłości. Decyzja ta ma doprowadzić do dużych strat finansowych. Zarząd Wargaming chce sfinalizować całe przedsięwzięcie jak najszybciej, pozostając jednocześnie w zgodzie z prawem i gwarantując bezpieczeństwo pracownikom.

Wargaming rezygnuje z działalności w Rosji i Białorusi.

W okresie przejściowym gry Wargamingu pozostaną dostępne w Rosji i na Białorusi, lecz będą obsługiwane przez nowy podmiot. Wargaming rozpoczął ponadto proces zamykania swojego studia w Mińsku na Białorusi. Wszyscy pracownicy dostaną odprawy oraz wsparcie. Mimo tej decyzji studio jest pewne swojej przyszłości i zobowiązuje się do dostarczania graczom wysokiej jakości gier. Warto przypomnieć, iż Wargaming wyrzucił Sergeya Burkatovskiego dyrektora kreatywnego za poparcie rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Oryginalny Wargaming pochodzi z Białorusi, ale twórcy produkcji studia od dawna są dużą światową korporacją działającą w różnych miejscach na świecie, zaś ich główna siedziba mieści się Nikozji na Cyprze, gdzie została oficjalnie zarejestrowana. Wargaming założono w 1998 roku a pierwszym projektem studia jest DBA Online, niszowa pozycja dedykowana głównie fanom średniowiecznych oraz antycznych klimatów. Największą popularność przyniosła jednak marka World of Tanks skupiona na sieciowych walkach czołgów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wargaming. Twórcy World of Tanks wycofują się z Rosji i Białorusi

 0