Windows 365 przeniesie nasze PC do chmury

Windows 365 przeniesie nasze PC do chmury

Po blisko roku plotek Microsoft na konferencji Inspire ogłosił Cloud PC, które jest częścią nowej usługi chmury o nazwie Windows 365. Firma twierdzi, że jest to „hybrydowa kategoria komputerów osobistych”, która „wykorzystuje zarówno moc chmury, jak i możliwości urządzenia, aby zapewnić pełną, spersonalizowaną obsługę systemu Windows”. 

Windows 365 zdalnie dostarczy system Windows 10 i – ostatecznie – Windows 11 do użytkowników na różnych platformach. Gigant z Redmond twierdzi, że usługa ta oferuje „natychmiastowe doświadczenie rozruchu”, które zapewnia żądane aplikacje, narzędzia ustawień i dane z dowolnego urządzenia dzięki chmurze. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do swoich komputerów stacjonarnych z odległych lokalizacji bez konieczności noszenia przy sobie fizycznego sprzętu, co dodatkowo pomoże „hybrydowej” formie pracy, o której firma mówi, że staje się powszechna. Inne korzyści, które przytacza firma, to możliwość łatwego skalowania firm w oparciu o sezonowość lub wzmożone okresy pracy” bez konieczności zakupu fizycznego sprzętu, poprawa w zakresie bezpieczeństwa związana z wdrażaniem wirtualnym i nie tylko.

Windows 365 zdalnie dostarczy system Windows 10 i – ostatecznie – Windows 11 do użytkowników na różnych platformach.

Usługa jest oparta na Azure Virtual Desktop (AVD), ale oferuje ceny na użytkownika w miesięcznych stawkach i „upraszcza środowisko wirtualizacji”. Zapewnia przedsiębiorstwom elastyczność w zakresie skalowania w zależności od ich potrzeb i korzystania z innych ofert firmy Microsoft bazujących na chmurze, takich jak pakiet aplikacji Microsoft 365, Dynamics 365, Power Platform i nie tylko. Organizacje mają możliwość wyboru między dwiema edycjami – Windows 365 Business lub Windows 365 Enterprise, w zależności od wymagań konfiguracyjnych. Usługa pozwala firmom szybko dostosować wydajność, aby zaspokoić potrzeby użytkowników.

Co jeśli Windows 11 nie przypadnie nam do gustu? Microsoft ma rozwiązanie

Ponadto system Windows 365 integruje się z narzędziami do zarządzania, takimi jak Microsoft Endpoint Manager. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, system Windows 365 obsługuje uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA) i logowanie do usługi Azure Active Directory (AAD), umożliwiając w razie potrzeby „zasady dostępu warunkowego” i delegowanie uprawnień na podstawie ról użytkowników. Cloud PC są również szyfrowane „w całym zakresie”. Windows 365 Cloud PC będzie dostępny dla organizacji od 2 sierpnia, wprowadzając systemy Windows 10 i Windows 11 (kiedy ten będzie dostępny) za pośrednictwem chmury. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Windows 365 przeniesie nasze PC do chmury

 0