Wyciekł nowy harmonogram wydawniczy procesorów AMD

Wyciekł nowy harmonogram wydawniczy procesorów AMD

Zdaje się, że AMD zaprezentowało swoim partnerom zaktualizowany harmonogram wydawniczy dla procesorów, z którego wynika, że seria CPU Ryzen 7000 będzie oferowana obok Ryzenów 5000 i nadchodzących Ryzenów 7000X3D.

Domniemany slajd z prezentacji AMD, który prezentować ma plany firmy odnośnie rynku procesorów, został opublikowany przez użytkownika Twittera znanego jako benson60843125. Widzimy tu różne serie układów Ryzen na 2022-2023 rok i oczekiwaną żywotność poszczególnych produktów. 

Zdaje się, że AMD zaprezentowało swoim partnerom zaktualizowany harmonogram wydawniczy dla procesorów. Ten zdradza najbliższe plany firmy odnośnie CPU.

Wyciekł nowy harmonogram wydawniczy procesorów AMD

Jeśli informacje te się potwierdzą, to układy Ryzen Threadripper 5000 zostaną zastąpione dopiero pod koniec 2023 roku, ale nie poznaliśmy niestety nazwy kolejnej generacji tych CPU (slajd pokazuje tylko wycinek). Plotki sugerują jednak, że Threadripper nowej generacji ma nosić nazwę kodową „Storm Peak”, o czym pisaliśmy nie dalej jak wczoraj

Co ciekawe, AMD nadal oferować ma starszą serię Ryzen 5000 obok Ryzenów 7000 w tym i w 2023 roku. Główna platforma desktopowa otrzyma również aktualizację z wariantami wyposażonymi w pamięć podręczna 3D V-Cache (X3D), które są oznaczone jako TBA (to be announced → zostanie wkrótce ogłoszone). Zakładać można więc, że harmonogram jest całkiem świeży, ponieważ seria Ryzen 7000 zadebiutowała na rynku dopiero w tym tygodniu.

Co więcej, AMD Ryzen G-Series również powinno otrzymać aktualizację w przyszłym roku, najprawdopodobniej w postaci serii Ryzen 7000G. Widzimy tylko blok rozpoczynający się w drugiej połowie roku, co sugeruje, że seria Ryzen 5000G ma zostać do tego czasu zastąpiona. Wygląda jednak na to, że AMD nadal chce wspierać niektóre dotychczasowe serie 4000/5000G, więc gniazdo AM4 jeszcze trochę pożyje, co zapewne ucieszy sporą część osób, które szukają alternatyw dla droższych najnowszych układów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wyciekł nowy harmonogram wydawniczy procesorów AMD

 0