Xbox One potrafi sortować gry z 4K, HDR i usprawnieniami dla X1X

Xbox One potrafi sortować gry z 4K, HDR i usprawnieniami dla X1X

Niedługo ukaże się Xbox One X, najnowsza iteracja konsoli Microsoftu, a tymczasem firma z Redmond wprowadziła niezwykle wygodną aktualizację, dzięki której posortujemy gry z których ich nadchodzący sprzęt zrobi dodatkowy użytek.

Póki co funkcjonalność ta ograniczona jest jedynie dla osób znajdujących się w kręgu aktualizacji alpha Xbox Insider Program. Wkrótce jednak zostanie ona udostępniona reszcie członków programu testowego, by ostatecznie zadebiutować publicznie jeszcze przed oficjalną premierą Xbox One X, która odbędzie się 7 listopada. Dzięki najnowszemu uaktualnieniu będziemy mogli przeglądać własną bibliotekę gier, filtrując tytuły "Xbox One X Enhanced", a więc te, które wykorzystują dodatkową moc Xbox One X, a także produkcje z rozdzielczością 4K i efektem HDR.

Xbox One S obsługuje HDR, natomiast Xbox One X zapewnia oprócz tego efektu rozdzielczość 4K w wybranych grach

Nowe funkcje konsoli niewątpliwie sprawią, że posiadacze dużych bibliotek cyfrowych gier z łatwością będą mogli upewnić się czy warto powracać do znajdujących się w ich kolekcji tytułów. Wraz z istniejącą już możliwością segregowania gier według platformy - Xbox 360 i Xbox One - stanowi to duże udogodnienie. Nie zapominajmy też, że w tym roku zostanie jeszcze wprowadzona usługa kompatybilności wstecznej z oryginalnym Xboksem, a więc prawdopodobnie otrzymają one swój osobny filtr. Interesujące jest także to, czy nomenklatura 4K będzie restrykcyjnie używana w odniesieniu do gier z natywną rozdzielczością, czy też do tych, które uzyskują ją przez checkerboarding. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xbox One potrafi sortować gry z 4K, HDR i usprawnieniami dla X1X

 0