Xiaomi prezentuje najnowsze wyniki finansowe. Firma zalicza bardzo udany okres

Xiaomi prezentuje najnowsze wyniki finansowe. Firma zalicza bardzo udany okres

Xiaomi zaprezentowało wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 roku, w którym producent smartfonów poradził sobie nad wyraz dobrze zarówno pod względem dochodów, jak i sprzedanych urządzeń.

Xiaomi podaje, że w drugim kwartale 2021 roku wygenerowało 87,8 miliarda juanów (około 13,5 miliarda dolarów amerykańskich) przychodu, co oznacza wzrost o 64% rok do roku, a także 6,3 miliarda juanów skorygowanego zysku netto (około 971 milionów USD) i jest to progres o 80% rok do roku. Firma potwierdza, że kwartalne przychody oraz zysk netto były rekordowe w historii marki. Przychody ze sprzedaży smartfonów wyniosły 59,1 mld juanów, zaś producent sprzedał 52,9 miliona smartfonów, z czego 12 mln z nich to modele premium. W edług Canalys, w drugim kwartale 2021 r. udział Xiaomi w rynku smartfonów w Chinach kontynentalnych wzrósł do 16,8% z 10,3% w drugim kwartale 2020 roku.

Xiaomi w Q2 2021 roku odnotowało 87,8 mld juanów przychodu.

Xiaomi prezentuje najnowsze wyniki finansowe. Firma zalicza bardzo udany okres

Całkiem dobrze firma radzi sobie na głównych rynkach zagranicznych, na których wygenerowała 43,6 mld juanów (6,73 mld dolarów) przychodu (progres o 81,6%). Xiaomi pozostaje liderem usług IoT w 22 krajach i po raz pierwszy zajęło 1. miejsce w Europie i Azji Południowo-Wschodniej. Produkty korporacji z segmentu IoT oraz Lifestyle odnotowały wzrost przychodów o 93,8 procent rok do roku, podczas gdy przychody z rozwiązań internetowych wzrosły o 96,8 procent. Oprócz tego na rynek dostarczono 2,5 mln egzemplarzy telewizorów sygnowanych logiem marki z Państwa Środka. Producent przeprowadził też spore inwestycje, które wzrosły o 56,5%. Ogółem na badania oraz rozwój wydano w drugim kwartale 2021 roku 3,1 mld.

Xiaomi prezentuje najnowsze wyniki finansowe. Firma zalicza bardzo udany okres

Poznaliśmy także rezultaty za całe pierwsze półrocze obecnego roku. W przytoczonym czasie przychody Xiaomi wyniosły 164,7 mld juanów, natomiast skorygowany zysk netto 29,3 mld juanów i są to progresy kolejno o 59,5% oraz 118,4%. Platforma MIUI w czerwcu 2021 roku posiadała 454 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie co stanowi wzrost o 32,1 procent w stosunku do ubiegłego roku. Przy okazji należy wspomnieć, że Xiaomi nieoczekiwanie porzuca markę Mi, o czym pisaliśmy w oddzielnej wiadomości, przytaczając jednocześnie oficjalny komunikat prasowy producenta smartfonów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi prezentuje najnowsze wyniki finansowe. Firma zalicza bardzo udany okres

 0