Zotac wypuści GeForce RTX 3080 Ti i 3070 Ti z Holo Light. Dla graczy czy górników?

Zotac wypuści GeForce RTX 3080 Ti i 3070 Ti z Holo Light. Dla graczy czy górników?

Zotac wyda swoje flagowe chłodzenie wykorzystując rdzenie GeForce RTX 3070 Ti i 3080 Ti - AMP Extreme Holo. Nie wiadomo tylko czy karty trafią do graczy czy górników kryptowalut. W świetle tego co dzieje się aktualnie na rynku, można się spodziewać jednak tego drugiego.

Zotac nie miał ostatnio zbyt łatwego życia. A to wszystko dlatego, że w serwisie Twitter opublikował zdjęcie z farmy kryptowalut, na której znajdywały się białe wersje ich flagowych GPU. Tweet bardzo szybko obiegł internet (ten już jest z serwisu usunięty) i oczywiście firma w oczach graczy straciła zaufanie. Tak czy inaczej ci się nie poddają, bo wypuszczają nowe wersje kart graficznych z Holo Light. Mowa tutaj o GeForce RTX 3080 Ti, którego rdzeń taktowany będzie zegarem boost na poziomie 1785 MHz. Specyficzną cechą jest w tym wypadku chłodzenie, które dzięki wstawkom z przodu obudowy wygląda jak wyciągnięte ze świata Cyberpunka.

ZOTAC wydaje nowe karty graficzne - AMP Extreme Holo, wykorzystując do tego rdzenie GeForce RTX 3080 Ti oraz 3070 Ti. Cena? Zapewne wysoka.

To samo czeka GeForce RTX 3070 Ti. Tutaj mamy dokładnie te same chłodzenie, a pokaz możliwości illuminacji możecie obejrzeć na filmie prezentującym GeForce RTX 3090, powyżej. Rdzeń wariantu GeForce RTX 3070 Ti taktowany jest zegarem boost na poziomie 1890 MHz, czyli 7% wyższym niż w wersji referencyjnej. Jeśli chodzi o układ całościowy, tutaj nie mamy do czynienia z niczym nowym. 8 GB pamięci VRAM GDDR6X (19 Gbps) o finalnej przepustowości 608 GB/s. Nie wiemy jeszcze kiedy karty Extreme Holo trafią, jeśli w ogóle, na sklepowe półki i ile będą kosztować. Biorąc jednak pod uwagę aktualną sytuację, tanio raczej nie będzie. Czekacie na Extreme Holo?

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zotac wypuści GeForce RTX 3080 Ti i 3070 Ti z Holo Light. Dla graczy czy górników?

 0