Acer Predator Helios 300 - sprawdzamy, na co stać gamingowego drapieżnika

Acer Predator Helios 300 - sprawdzamy, na co stać gamingowego drapieżnika

Acer Predator Helios 300 - sprawdzamy, na co stać gamingowego drapieżnika

Tekst powstał we współpracy z firmą Acer

Wybór gamingowego laptopa nie jest prosty, tym bardziej, że w odróżnieniu do stacjonarnego komputera, przyszłe modernizacje moją zdecydowanie bardziej ograniczony charakter. Dlatego też warto dobrze przemyśleć tę kwestię i zastanowić się, czy nie lepiej dopłacić do lepszej jakościowo propozycji niż kierować się jedynie kwestiami prowizorycznej oszczędności, która szybko zacznie nam wychodzić bokiem… bo model, na który się zdecydowaliśmy, nie będzie spełniać naszych oczekiwań. Z tego punktu widzenia, droższy laptop może okazać się zakupem lepszym i bardziej opłacalnym w dłuższej perspektywie. Idąc tym tokiem rozumowania, wraz z Acerem przygotowaliśmy szczegółowe omówienie notebooka Predator Helios 300 w 17-calowej wersji na 2020 rok, który powinien zadowolić bardziej wymagających graczy, ceniących nie tylko solidną specyfikację, ale i stylowy design, wysoką jakość wykonania oraz dużą funkcjonalność.

Predator to flagowa gamingowa marka Acera, zarezerwowana dla produktów najwyższej klasy, czego Helios 300 jest bardzo dobrym przykładem.

Predator to flagowa gamingowa marka Acera, zarezerwowana dla produktów najwyższej klasy, czego Helios 300 jest bardzo dobrym przykładem. Producent postawił na najnowsze podzespoły, w tym procesor Intel Core 10. generacji, a możemy tu również liczyć na wiele elementów kojarzonych głównie z produktami klasy premium, np. metalową obudowę czy klawiaturę z podświetleniem RGB. Do tego dochodzą też nowoczesny design czy dedykowane oprogramowanie. Predator Helios 300 nie należy do najtańszych modeli w swoim segmencie i nawet Acer posiada laptopy o zbliżonej konfiguracji (choćby z serii Nitro), za które zapłacimy znacznie mniej. Predatory traktować trzeba jednak jak markę Premium w ofercie popularnego producenta i z tego względu wymagania względem produktu też muszą być wyższe, ale Helios 300 nie zawodzi praktycznie w żadnym z aspektów.

Specyfikacja Acer Predator Helios 300
Ekran 17,3'' Full HD 144 Hz IPS 
Procesor Intel Core i7-10750H
Pamięć RAM 16 GB DDR4-2933 CL19
Grafika NVIDIA GeForce GTX 2060 (6 GB GDDR6)
Nośniki 2x 512 GB SSD M.2 
Łączność Wi-Fi 802.11ax, BT v5.1, Gb LAN
Bateria 58,28 Wh
Wymiary 403,5 x 280 x 24,7 mm
Waga 2,9 kg
System Windows 10 Home 64-bit
Cena od 7199 zł
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Predator Helios 300 - sprawdzamy, na co stać gamingowego drapieżnika

 0