Ile zarabia e-sportowiec? Czyli jak zostać milionerem grając w gry

Ile zarabia e-sportowiec? Czyli jak zostać milionerem grając w gry

Poglądowe zarobki już znacie, wiecie też, jak wygląda kariera e-sportowca. Czas zastanowić się, czy jest to praca dla każdego, tym bardziej jeśli patrzymy tylko na zarobione pieniądze.

Jak wiecie, najlepsi zarabiają miliony, ich nieco słabsi koledzy również mogą pochwalić się dużymi zarobkami. Do tego dochodzą oczywiście sponsorzy, kontrakty i własna działalność. Jednak spójrzcie, jak wyglądały kariery większości pro playerów. Prawie każdy z nich zaczynał w bardzo młodym wieku i z początku zarabiał naprawdę grosze, o ile w ogóle się coś pojawiło. Obecnie faktycznie jest znacznie łatwiej zdobyć pierwsze wynagrodzenie jako gracz, jednak dalej jest to temat niezwykle trudny do ogarnięcia w krótkim czasie. Model kariery e-sportowca wygląda podobnie do modelu tradycyjnego sportowca – z początku robicie to z pasji, gdy ktoś Was zauważy, zarobicie pierwsze pieniądze, zazwyczaj bardzo mierne – dopiero w momencie osiągnięcia naprawdę wysokiego poziomu jesteście w stanie zarobić pokaźne kwoty.

Bycie e-sportowym milionerem jednak wymaga poświęceń…

źródło: esport.aftonbladet.se

 

Droga na szczyt będzie długa, monotonna i pełna przeszkód, zatem jeżeli gry nie są Wasza prawdziwą pasją, a cel przyświecają Wam jedynie zarobki, to odpuśćcie ten temat. Może faktycznie na końcu drogi czekają na Was nawet miliony dolarów, jednak zanim to nastąpi, możecie zniechęcić się tysiące razy. Jest to typowa trudna droga dla ludzi z pasją – dla nich miliony będą jedynie miłym dodatkiem, a głównym celem będzie robienie tego, co lubią i spełnianie marzeń.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ile zarabia e-sportowiec? Czyli jak zostać milionerem grając w gry

 0