Jaką konsolę wybrać: PlayStation 5, czy Xbox Series X?

Jaką konsolę wybrać: PlayStation 5, czy Xbox Series X?

Co wybrać PlayStation 5 czy Xbox Series X?

Porównując PlayStation 5 i Xboxa Series X na podstawie dostępnych informacji, dwa miesiące przed premierą, wyszedł najbardziej niewygodny wynik: remis. Nie da się jednak nie zauważyć, że Microsoft jest obecnie bardziej prokonsumencki. Oferują o wiele lepsze usługi, wsparcie dla gier, które kupimy na poprzednią generację, taniutką wersję konsoli i wszystkie swoje tytuły w dniu premiery w ramach Xbox Game Pass. Sony w tym momencie miota się w niedopowiedzeniach, ale i tak ma pozycję, którą trudno podważyć. Na samym końcu liczyć powinny się przecież gry, a już zwłaszcza te, które powstają tylko na konkretną platformę. W tym temacie akurat Microsoft jest bardzo niepewny – niby kupili dużo studiów, ale co z nich będzie, czas pokaże. PS5 obroni się za to przed wszystkimi nowymi projektami swoich wyjątkowych ekip. O ile nie położy ich wizerunkowo cena, jaką będą sobie za nie wołać... jest to jednak pieśń przyszłości i sytuacja zdąży się kilkanaście razy zmienić w ciągu najbliższych miesięcy. Kupując taki sprzęt na premierę, powinniśmy się z tym liczyć. To, co najlepsze pokaże się dużo później i jest to zakup zdecydowanie emocjonalny, nieracjonalny. Raz na jakiś czas wypada jednak zafundować sobie takie szaleństwo.

Możemy być pewni tylko dwóch rzeczy: czego się nie wybierze, będzie w co grać + każdy moment jest dobry na zakup nowego sprzętu.

Dziś możemy być pewni tylko dwóch rzeczy: czego się nie wybierze, będzie w co grać + każdy moment jest dobry na zakup nowego sprzętu. A już zwłaszcza gdy chce się mieć oba. To będzie walka bez zbroi i tarczy, pełna mocnych uderzeń, skandali i dramatów. Dla postronnego obserwatora może nie wystarczyć popcornu, by wyłapać wszystkie te sensacyjne ogłoszenia. Na koniec dnia najważniejsze będzie cieszenie się grami, pamiętając, że to, co zacznie się niebawem, to nie zwykły wyścig, a ultra maraton. Wygra go każdy, kto się na niego zapisze. A Wy co wybieracie X-a czy PS5?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaką konsolę wybrać: PlayStation 5, czy Xbox Series X?

 0