Mining kryptowalut - część 3/4 - optymalizacja

Mining kryptowalut - część 3/4 - optymalizacja

Sam artykuł na etapie konspektu wydawał się próbą opisania zagadnień optymalizacji kart graficznych, a wyszedł z tego zaawansowany poradnik poruszający tematykę OC GPU, ze szczególnym uwzględnieniem kart AMD. Modyfikacja timingów pamięci, regulacja napięć, czy dostosowywanie parametrów sekcji zasilania to niektóre z opisywanych tutaj technik, które śmiało można wykorzystać nie tylko w koparkach kryptowalut, ale także do optymalizacji karty graficznej do domowych zastosowań jak gry. Wszystko to pozwala nam na bardzo dokładne ustawienie parametrów pracy, a co za tym idzie – dopasowanie konfiguracji do obciążenia.

Obniżanie napięcia odbije się bowiem korzystnie na kulturze pracy z racji obniżenia temperatury (...) Zatem zaprezentowane tutaj metody będą użyteczne również w bardziej „cywilnych” zastosowaniach.

Wizyta w kopalni w fabrykakoparek.pl

Z jednej strony pozwoli nam to na optymalne skonfigurowanie środowiska i zmaksymalizowanie wydajności przy ograniczeniu zapotrzebowania na prąd, z drugiej strony zaprezentowane tutaj metody można z powodzeniem zastosować w przypadku prób OC. Obniżanie napięcia odbije się bowiem korzystnie na kulturze pracy z racji obniżenia temperatury, co przełoży się w rezultacie na niższe obroty wentylatorów. Zatem zaprezentowane tutaj metody będą użyteczne również w bardziej „cywilnych” zastosowaniach. Przed nami czwarta i ostatnia część cyklu o kryptowalutach, w której postaram się opisać, w jaki sposób rozszerzyć działalność i co wziąć pod uwagę przy ekspansji. Temat miningu wydaje się być nadal gorący, czego najlepszym dowodem jest sytuacja na rynku związana z dostępnością kart graficznych i cenami, jak również wysyp nowych płyt głównych przeznaczonych pod koparki. Podobnie jak w pierwszej części cyklu, będzie to artykuł bardziej opisowy i nastawiony na omówienie różnych scenariuszy niż zaprezentowanie rezultatów.

Komponentów do platformy testowej dostarczyli:

Karty graficzne Sapphire R9 280X Toxic i RX 480 8G Nitro+

Zasilacz LC-Power Platinum 1200 W v.2.4

   

   Płytę główną Z270 Xpower Gaming Titanium

Tymczasem zapraszam do dyskusji i komentarzy, gdyż temat nie został mimo wszystko wyczerpany.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mining kryptowalut - część 3/4 - optymalizacja

 0