Najlepsze gry roku 2021 - Top 10

Najlepsze gry roku 2021 - Top 10

3. Forza Horizon 5

Microsoft zrobił w ostatnich latach wiele skutecznych ruchów, a zwiększenie nacisku na produkcję Forzy Horizon z Forzy Motorsport to jeden z nich. W gatunku wyścigów z otwartym światem nikt nie jest w stanie zagrozić tej serii. Klimat wielkiego festiwalu jest zresztą znakomitą podkładką pod to, by tworzyć kolejne odsłony w zupełnie różnych środowiskach. Meksyk w Forza Horizon 5 to dzieło sztuki. Przecudowne góry, dżungla, plaże, wulkany, czy miasta pokazują prawdziwa moc nowej generacji Xboksa. Na Series X ta produkcja wygląda po prostu genialnie, co tylko podkreśla wybitne photo mode. Wszyscy niby to znamy - ściganie się po krętych drogach i szukanie znajdziek na mapie są z serią od jej początku, ale za każdym razem jestem pod wrażeniem jak Playground Games potrafi to wszystko dokręcać pod kątem jakości. Bardzo rzadko gry wyścigowe lądują na tak wysokich miejscach w podsumowaniu gier roku - nieumieszczenie FH5 na podium byłoby jednak prawdziwym skandalem. Jeżeli choć trochę interesuje was arcade’owe ściganie i samochodowa kultura, to musicie mieć ten tytuł na swoim koncie.

 

2. Returnal

Housemarque krok po kroku wyrasta nam na konkurencję dla Platinum Games. Zrobienie tak wyjątkowego miksu strzelaniny TPP, bullet hella i rogalika, to wybitna sztuka. Returnal to nowa marka, która zaatakowała branżę z ogromnym przytupem. Co godne podkreślenia - to jedyny tytuł na tej liście, który nie jest sequelem, i dodatkowo wyszedł tylko na nową generację sprzętów. Wyróżnienie jest jednak jak najbardziej zasłużone, bo mroczny kosmiczny klimat, podbijany zagadkową fabułą, cudowną oprawą i dziką dawką zręcznościowego strzelania tworzą nowy standard dla branży. Jest to gra łącząca w sobie tyle elementów niesklejanych do tej pory w takiej skali, że można nawet stwierdzić, że jest przedstawicielem nowego podgatunku. Z przyjemnością poleca się takie produkcje. Jest trudno, jest ciężko, ale też przepięknie i satysfakcjonująco. 

 

1. Halo Infinite

Witam panie Master Chief, dawno się nie widzieliśmy. Nie było w tym roku lepszej historii odkupienia win i powrotu na szczyt niż to, co się wydarzyło podczas premiery Halo Infinite. Z memicznej i wyśmiewanej pierwszej prezentacji rozgrywki nic już nie zostało w pamięci graczy. 343 Industries dotarło ze swym trzecim Halo na sam szczyt. Dzięki tej części możemy w końcu przestać się martwić o markę, wiedząc, że jest w dobrych rękach i jej twórcy odkryli, na czym tak naprawdę polegał geniusz studio Bungie (poprzedni developer). Postawienie Halo Infinite na pierwszym miejscu to nie tylko zasługa decyzji designerskich, czy kunsztu programistów, ale i odpowiedniej produkcji. Wydzielenie z gry trybu multiplayer i udostępnienie go jako darmowy komponent na Xboksach i PC to potężny ruch, dzięki któremu Halo znów jest ogrywane przez miliony osób z całego świata równocześnie. Dostarczenie tak wymuskanego produktu w wersji Free to Play na chwilę przed premierą właściwej gry, z epicką kampanią, było mistrzowską zagrywką. I bardzo odważną. Właśnie dlatego, i z powodu powrotu do starej, ikonicznej jakości, grą roku 2021 jest Halo Infinite.

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze gry roku 2021 - Top 10

 0